Ubytování při okruhu

Ubytování při cestě vnitrozemím (okruhy Srí Lankou)

 

Pokud se rozhodnete pro okruh automobilem s řidičem, pak nastává otázka ubytování. To si může každý zvolit a  zarezervovat buď sám dle vlastního výběru (např. rezervační server booking.com) nebo využít námi doporučených a prověřených hotelů (volili jsme hotely střední cenové kategorie) Pokud si vyberete ubytování v těchto hotelech, pak jde o ubytování, které zařizuje řidič a tak tam má také on sám domluvené místo pro přespání. Pokud se rozhodnete rezervovat hotely jiné, pak  si řidič účtuje 10$ za noc, které zaplatí on sám za ubytování (v případě rezervace hotelů níže tento příplatek není) Hotely odpovídají evropským standardům a cena je za dvoulůžkový pokoj s klimatizací (s výjimkou horských hotelů, kde opravdu není klimatizace třeba), vlastní koupelnou s teplou vodou, připojením na WIFI a v každém hotelu je zařízena snídaně. Cenové rozhraní těchto hotelů je od 50$ do 65$/dvoulůžkový pokoj.  Všechny hotely, s výjimkou v Negombu, jsou stejné kategorie a záleží na volné kapacitě v době vaší rezervace okruhu. Prohlídněte si tak prosím fotky hotelů níže a my na základě vaší poptávky okruhů vyžádáme kapacity hotelů a jakmile dostaneme potvrzení, zašleme vám odkazy na hotel, který budete při okruhu mít (vždy se bude jednat o jeden z hotelů viz obrázky níže). V případě rezervace hotelu ve městě Negombo nám prosím napište, který z níže uvedených preferujete. 


Negombo

V Negombu vám nabízíme na výběr ze tří různých hotelů. Pokud budete chtít být ubytováni na pláži, pak je k dispozici hotel s bazeném. Tento hotel je jeden z původních v Negombu, a proto v něm nenajdete moderní vybavení pokojů, na druhou stranu se tento hotel nachází přímo na pláži a v centru turistické destinace za velice přijatelnou cenu. Tento hotel využijí turisté, kteří v Negombu tráví více jak jeden den před okruhem. Dále nabízíme zcela nový hotel, který je kousek od letiště, a je vhodný zejména k odpočinku, pokud přiletíte v odpoledních nebo pozdních hodinách a ráno budete vyjíždět na okruh. Hotel nabízí komfortní nové pokoje, avšak hotel nemá bazén. Poslední variantou je nabídka ubytování, které bylo dokončeno na podzim roku 2017 a nabízí ubytování ve stylu cabanas. Jsou zde pouze 4 chatky a je tak vhodný zejména pro ty, kteří hledají klid a odpočinek po příletu, avšak nevyžadují pobyt na pláži. Hotel nabízí bazén a velmi komfortní vybavení pokojů. V případě rezervace okruhu, kdy máte v nabídce Negombo, nám prosím napište hotel, který byste upřednostňovali. 


Anuradhapura

Ve starobylém královském městě Anuradhapura jsme Vám schopni zařídit krásný hotel s bazénem vzdálený přibližně tři kilometry od centra města. Hotel je situován kousek od krásného jezera


 Sigiriya

V oblasti Sigiriya vám můžeme zařídit hotel v klidném prostředí vzdálený přibližně pět kilometrů od Lví Skály a pět kilometrů od jeskynních chrámů v Dambulle.  Hotel je umístěn a obklopen krásnou přírodou. Další variantou je hotel podobného charakteru, který nabízí také oázu klidu. Oba hotely poskytují možnost koupání v bazénu.

 


Kandy

V horském městě Kandy můžeme nabídnout hotel na okraji města v klidném prostředí. Tento hotel je vzdálen přibližně 15 minut od centra města a 20 minut od královské botanické zahrady Peradeniya. Druhou variantou je ubytování v malém hotelu, kde naleznete odpočinek v pěkných pokojích. Jeden z hotelů nabízí možnost koupání v bazénu, zatímco druhý nikoliv. Vždy poptáváme prvně variantu s bazénem, i když na koupání zpravidla v Kandy nezbývá čas. Zejména tedy pokud bude hotel s bazénem již plně obsazen, pak počítejte s hotelem bez bazénu. Ale v Kandy opravdu nebývá zpravidla prostor pro koupání.


Dalhousie – Adamova Hora

Přímo v Dalhousie vám můžeme zajistit hotel s krásným výhledem na majestátní vrchol Adamovy Hory. Do Dalhouise zpravidla přijedete již za tmy, a tak panorama na horu, kterou zdoláte si užijete zejména druhý den na snídani. A dobrá zpráva pro všechny, kteří si rádi dají k večeři i nějaké pivo. Jedná se o jediný hotel v oblasti, kde je povolen prodej alkoholu. Dalhousie je posvátná oblast a nikde jinde tam tak alkohol nezakoupíte. 


Nuwara Eliya

V nejvýše položeném městě  na Srí Lance vás můžeme ubytovat v hotelu vzdáleném přibližně pěti minut cesty autem od jezera Gregory  a 10 minut od centra města Nuwara Eliya. Další variantou je hotel, který leží na okraji města a skýtá krásný výhled na čajové plantáže.


Ella

V malebném horském městečku Ella se nabízí ubytování v hotelu kousek od stezky na Malou Adamovu Horu. Přímo z hotelu můžete vidět Ella Rock. Druhá možnost ubytování je v hotelu s neuvěřitelným pohledem do krajiny, kde si budete moci naplno vychutnat kouzlo místních hor.


NP Yala

Nedaleko od Národní parku Yala ve městě Tissamaharama Vám můžeme zařídit hotely s bazénem. Oba hotely leží kousek od jezera a jeep Vás vyzvedne přímo v hotelu, následně jeepem absolvujete safari.     Uda Walawe

Přibližně dva kilometry od hlavní brány do Národního parku Uda Walawe vám můžeme zařídit hotel s velice prostornými pokoji. Restaurace tohoto hotelu je vyhledávána turisty i z jiných hotelů v této destinaci pro svojí jedinečnost a pestrou nabídku místní speciality Rice and Curry. Stejně tak jako v Yala parku vás i zde přímo v hotelu vyzvedne jeep ve kterém následně absolvujete safari v Národním parku Uda Walawe.