Letní okruhy Srí Lankou


 

Období: květen – říjen

Vzhledem k tomu, že na Srí Lance panují dva monzuny a na jihozápadní pobřeží přichází v období květen až říjen monzun zvaný Yala, doporučujeme v tomto období zakončit okruh na východním pobřeží ostrova. Na výběr máte ze dvou míst. Pokud jste příznivci surfování, pak je pro Vás jasnou volbou středisko Arugam Bay. Pokud naopak dáváte přednost klidnému pobřeží, pak volte Trincomalee, které Vám nabídne pláže bez vln. Střediska jsou od sebe vzdálena 250 kilometrů, a tak je dobré vědět, ve kterém z nich budete chtít okruh zakončit.

Pro jednodušší orientaci jsme vymysleli základní okruhy se zakončením v Arugam Bay  nebo v  Trincomalee.

 


 

Okruhy zakončené v Trincomalee

Všechny okruhy zakončené v Trincomalee začínají přejezdem do města Ella. Tento transport je možný pouze při příletu v dopoledních hodinách. Při příletu v odpoledních hodinách doporučujeme zůstat jednu noc ve městě Negombo, které je vzdáleno kousek od mezinárodního letiště a začít okruh následující den.

 

Pětidenní okruh Srí Lankou zakončený v Trincomalee

Tento okruh doporučujeme v případě, že nemáte na prozkoumání Srí Lanky mnoho času. V průběhu cesty navštívíte horskou oblast s čajovými plantážemi, město  Kandy s Chrámem Buddhova zubu, jeskynní chrámy v Dambulle, vystoupáte na Lví Skálu v Sigiriyi a prozkoumáte starobylé město Polonnaruwa.

 


 

Sedmidenni okruh Srí Lankou zakončený v Trincomalee

Tento okruh je vhodný pro ty, kteří se chystají na Srí Lanku alespoň na 11 dní a chtějí skloubit poznávání Srí Lanky s odpočinkem na klidné pláži. V průběhu cesty navštívíte horskou oblast s čajovými plantážemi, město Kandy s Chrámem Buddhova zubu, jeskynní chrámy Dambulle, vystoupáte na Lví Skálu v Sigiriyi, prozkoumáte starobylé město Polonnaruwa, navštívíte sloní sirotčinec Pinnawala a národní park Minneriya, kde uvidíte celá stáda slonů ve volné přírodě.

 


 

Devítidenní okruh Srí Lankou zakončený v Trincomalee

Tento okruh doporučujeme těm, kteří mají na návštěvu Srí Lanky minimálně 14 dní a chtějí Srí Lanku více procestovat. V průběhu cesty navštívíte horskou oblast s čajovými plantážemi, město Kandy s Chrámem Buddhova zubu, jeskynní chrámy v Dambulle, vystoupáte na Lví Skálu v Sigiriyi, prozkoumáte starobylé město  Anuradhapura, navštívíte sloní sirotčinec Pinnawala a v neposlední řadě národní Minneriya kde uvidíte stáda slonů ve volné přírodě.

                                                   

 


 

Okruhy zakončené v Arugam Bay

Všechny okruhy zakončené v Arugam Bay začínají přejezdem do oblasti Sigiriya. Tento transport je možný pouze při příletu do 16.00. Při pozdějším příletu doporučujeme zůstat jednu noc ve městě Negombo, které je vzdáleno kousek od mezinárodního letiště a začít okruh následující den.

 


 

Pětidenní okruh Srí Lankou zakončený v Arugam Bay

Tento okruh doporučujeme v případě, že nemáte na prozkoumání Srí Lanky mnoho času. V průběhu cesty navštívíte horskou oblast s čajovými plantážemi, město Kandy s Chrámem Buddhova zubu, jeskynní chrámy v Dambulle, vystoupáte na Lví Skálu v Sigiriyi a navštívíte sloní sirotčinec Pinnawala.

 


 

Sedmidenní okruh Srí Lankou zakončený v Arugam Bay

Tento okruh je vhodný pro ty, kteří se chystají na Srí Lanku alespoň na 11 dní a chtějí skloubit poznávání Srí Lanky a poté odpočinek u vln.  V průběhu cesty navštívíte horskou oblast s čajovými plantážemi, město Kandy s Chrámem Buddhova zubu, jeskynní chrámy v Dambulle, vystoupáte na Lví Skálu v Sigiriyi, prozkoumáte starobylé město Polonnaruwa, navštívíte sloní sirotčinec Pinnawala a národní park Minneriya, kde uvidíte celá stáda slonů ve volné přírodě.

 


 

Devítidenní okruh Srí Lankou zakončený v Arugam Bay

Tento okruh doporučujeme těm, kteří mají na návštěvu Srí Lanky minimálně 14 dní a chtějí Srí Lanku opravdu prozkoumat. V průběhu cesty navštívíte horskou oblast s čajovými plantážemi, město Kandy s Chrámem Buddhova zubu, jeskynní chrámy v Dambulle, vystoupáte na Lví Skálu v Sigiriyi, prozkoumáte starobylé město Polonnaruwa a Anuradhapurasloní sirotčinec Pinnawala a národní Minneriya kde uvidíte stáda slonů.

                                                  arugambay2