Napsali o NÁS

Úvodní stránka Fóra Napsali o NÁS Napsali o NÁS

 • Toto téma neobsahuje zatím 9žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel jfkjsjnaknfkakfjka 7881698 a poslední změna proběhla 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 60 příspěvků - 1. až 60. (z celkem 91)
 • Autor
  Příspěvky
 • #373 Odpovědět
  Jakub
  Správce
  #413 Odpovědět
  Tina
  Host

  Prenájom auta so šoférom pe 2 osoby sme využili na 5-dňový okruh v januári 2O15.
  Môžem osobne vrelo doporučiť – boli sme s naším šoférom maximálne spokojní – jazdil bezpečne a spoľahlivo, čo je na SriLanke veľmi, naozaj VEĽMI dôležité, bol vždy presný, kultivovaný a dokázal vytvoriť aj dostatočný priestor na udržanie súkromia nás ako zákazníkov. Zdá sa to možno ako nepodstatné kritérium hodnotenia, ale uvedomte si, že stráviť niekoľko dní cestovania s neznámym človekom môže byť občas psychicky náročné a chce to citlivý prístup.

  Mali sme dohodnutý iba prenájom auta, volili sme si vlastnú trasu aj
  ubytovanie podľa svojho výberu. Náš itinerár bol dodržaný a obohatený aj o ďalšie zastávky, ale nekonalo sa žiadne ponúkanie komerčných zastávok v obchodoch , čo musím tiež patrične oceniť.
  Z našej strany maximálna spokojnosť a veľké poďakovanie.

  #414 Odpovědět
  Želmíra Kejlová
  Host

  O p. Jakubovi jsem se dozvěděla z různých internetových diskusí, kde jej velice chválili, a tak jsem se na něho taky obrátila. Musím říct, že jsme udělaly moc dobře, protože již příprava cesty byla provedena velmi pečlivě a taky program zpracován dle našich požadavků a doplněn o
  další zajímavosti. Měly jsme pronajaté auto s řidičem na 9 dní. Ubytování v některých místech
  jsme si zařizovaly sami, někde to bylo prostřednictvím p. Jakuba. Musím konstatovat, že výběr
  hotelů a hlavně p. řidiče byl výborný. Řidič byl vždy velmi dochvilný,vstřícný a jeho řidičské schopnosti jsem musela obdivovat, protože v některých místech, kde byl před naší návštěvou sesun půdy, byly opravdu dost náročné a taky množství zvířat, zejména psů na silnicích si vyžadovalo opravdu někdy velmi dobré řidičské schopnosti. V průběhu 9 dnů, které jsme spolu strávil jsme si spolu taky hodně povídali o krásné a zajímavé zemi, jakou bezesporu je Srí Lanka a její příjemní lidé.
  Pan řidič uměl dobře anglicky a tak naše konverzace byla velmi zajímavá a dozvěděly jsme se tak
  mnoho věcí.
  Byly jsem taky nesmírně překvapené, když nám přišel naproti /asi 2 km od místa našeho hotelu/
  po nočním výstupu na Adamovu horu /asi měl obavy, že 2 důchodkyně to nezvládly, a tak se nám
  vydal vstříc/. Moc jsme to ocenily, u nás by se nám to určitě nestalo.
  Věřím, že tuto nádhernou krajinu ještě v budoucnu navštívíme a opět využijeme služeb p.
  Jakuba a jeho CK.
  Pan Jakub s námi byl i v průběhu našeho pobytu na Srí Lance v kontaktu, naštěstí jsme neměly
  žádný problém, který by bylo nutné řešit.
  Můžu všem, který plánují navštívit tuto fantastickou krajinu obrátit se s důvěrou na tuto CK.
  Věřím, že to nebyla naše poslední návštěva v této překrásné krajině.

  #424 Odpovědět
  Alibaba
  Host

  Přátelé,
  pokud se chcete dozvědět vše podstatné o Srí Lance od velmi příjemného mladého páru z Čech, který je tímto exotickým ostrovem doslova posedlý. Jste tady správně!

  #426 Odpovědět
  Pavel
  Host

  Pokud hledáte spolehlivého a obětavého průvodce po Srí Lance tak jste zde na pravém místě. Zajistí ubytování, individuální výlety, odvoz z a na letiště. Poradí kam vyrazit, na co si dát pozor či kde se dobře najíst. A ještě vám ugriluje výborné čerstvé ryby 🙂

  #891 Odpovědět
  Bára a Radek
  Host

  Při cestě na Srí Lanku jsme měli původně v plánu půjčit si auto a projet si ostrov sami. Po příjezdu jsme si to celkem rychle rozmysleli, protože místní doprava opravdu není našinci přívětivá a podmínky v autopůjčovnách nevýhodné – omezené kilometry. Přes internet jsme našli tyto stránky a obrátili se na Jakuba s prosbou o zajištění 5-6 ti denní tour (auto s řidičem). Zareagoval do druhého dne, domluvili jsme se na itineráři a příznivé ceně cesty včetně hotelů. Vše klaplo bez problému dle domluvy. Poslední den a noc naší tour jsme strávili u Jakuba a jeho ženy v jejich domě v Hikkaduwě. Jsou velmi milí, přátelští a bylo to s nimi moc fajn. Jsme moc rádi, že jsme díky nim mohli poznat nejkrásnější ostrov světa :-).

  Děkujeme
  Radek a Bára, leden/únor 2015

  #12835 Odpovědět
  Matěj
  Host

  Cestovat s místním řidičem jsme původně neměli vůbec v plánu, nicméně po přečtení zdejších recenzí, jsme se rozhodli své plány přehodnotit, dohodu s cestovkou zrušili a nyní musím říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí. Náš místní řidič – Arune byl nejlepším průvodcem, jakého jsme si mohli přát. Staral se o nás, jako o sobě vlastní, co slíbil, vždy dodržel. Všude nás uvedl, vše vyřídil a dohodl.
  Pokud váháte, rozhodně se toho nebojte a vyražte!

  #13111 Odpovědět
  Karaus
  Host

  Na Sri Lance jsme si přes p.Jakuba domluvili 5 denní okruh.
  Řidič p.Jeevan nás vyzvedl v Negombu a celou cestu nám byl
  příjemným a pozorným průvodcem.
  Musíme smeknout nad jeho řidičskými schopnostmi, které
  jsou v provozu na Srí Lance hodně důležité.
  Celá cesta probíhala v klidu a pohodové náladě,
  každé přání bylo vyplněno.
  Nenutil nám oblíbené zastávky u obchodníků a když jsme
  někde zastavili, vždy říkal, není nutné nic kupovat, podívejte
  se a vše je jen na Vás.
  Vybrané hotely všechny v pohodě, ale nejlepší ubytování i služby
  byly jednoznačně v Kandy, nádherné místo i hotel.
  Byli jsme na Srí Lance podruhé, první návštěvu jsme
  podnikli v roce 2003 před tsunami a určitě se znovu vrátíme.
  Rádi zase využijeme služeb průvodců přes portál srilanka.info.
  Konkretně Jeevana, JE TO SYMPAŤÁK A POHODÁŘ.
  Děkujeme za super dovolenou a spousty zážitků jak Jakubovi
  a jeho cestovce, tak hlavně Jeevanovi.
  Jan, Jana, Bára Karausovi

  #13578 Odpovědět
  Braňo
  Host

  Dobrý den všem ve spolek.

  Přes p. Jakuba jsem si pomocí emailů domluvil 5 denní okruh po Sri Lance včetně vyzvednutí na letišti 1. den. Pan Jakub mi poradil s ubytování a zařídil defacto všechny hotely na první polovinu mého pobytu.

  Řidič jménem Kuma mně vyzvedl na letišti v Negombu a odvezl do hotelu v Negombu, kde jsem strávil první den a první noc. I když byl státní svátek vzal mne pan Kuma na rybí trh v Negombu a do prodejny potravin. Hned první den jsem si koupil telefonní SIM kartu v malé prodejně, kde byla cedule DIALOG. Cena byla 300 (aktivace SIM) + 500 (předplacený tarif) rupii (což je cca 136 Kč). V této ceně byl 1 GB dat a cca 30 sms do ČR + 100 minut místních hovorů. Dá se koupit jenom karta s hovory a sms( bez dat) za cca 300+200. SMS do ČR normálně chodí, akorát se nějak divně potvrzují.

  Druhý den ráno jsme vyrazili na 5 denní okruh přes Sigiriu, Kandy a Yala park. Každý den večer jsme se domluvili na termínu odjezdu, který pan Kuma dodržoval na minutu. Po celou dobu by pan Kuma příjemný a nevtíravý společník. Cokoliv jsem potřeboval, tak to zařídil a nebo poradil. Stejně tak byl ochoten pomoct s nákupem – třeba piva. Což je výhodné, protože všude Vám jako cizinci účtují vyšší ceny než domorodci. Nebly problém se domluvit na úpravě trasy nebo itineráře.

  Vybrané hotely po cestě byli vcelku v pohodě, restaurace taky. Ubytování v hotelech bylo včetně snídaně, vše hradil řidič. řidiči jsem dal na začátku zálohu 300 USD a zbytek jsem uhradil na konci.
  Na závěr mě řidič vyložil v hotelu v Bentotě, který jsem si již zařizoval sám a kde jsem se zdržel několik dnů.

  Jízda autem po Sri Lance je dost divoká, sice cestovní rychlost je nízká, ale provoz je dost „crazy“. Pan Kuma to zvládal v pohodě a bez nehody, což bylo občas s podivem. Nikomu nedoporučuji si půjčovat auto a řídit sám. Určitě lepší je auto s řidičem.

  Na závěr jsem se panem Kumou domluvil na odvozu z hotelu na letiště – cena byla stejná jako bych si objednal odvoz v hotelu, ale komfort daleko vyšší. 🙂

  Osobně mám ze Sri Lanky smíšené pocity, krajina je hezká, lidi v pohodě, ale většina míst a domů vypadá jako by byla stará 50 a více let. Dle mého názoru není poznat kde bylo tsunami a kde ne. Hygiena je na asijské úrovni, takže hotely je potřebné počítat na hvězdičkách – 1 až 2. Ceny v restauracích jsou vyšší – řekl bych, že daleko vyšší než v Thajsku. Je celkem problém koupit něco na památku pokud nechcete vyřezávaného slona ze dřeva. Trh je zaplaven plastovými výrobky (nejspíš z Číny), nějaké hezké rukodělné výrobky z kůže skoro nenajdete.

  Byl to rozhodně zajímavý výlet.

  Braňo

  #20201 Odpovědět
  Mirka
  Host

  Při plánování naší dovolené jsem narazila na Jakuba a byla to skutečně trefa. Měli jsme představu 14 denního poznávání památek, přírody a lidí a následného 6 denního válení u moře. Komunikace po emailu byla velice rychlá a program naprosto splnil, místy i předčil naše očekávání. Chrámy, markety, čajové plantáže, jídlo, příroda, treky do hor… relax i dobrodružství. Řidič a průvodce v jedné osobě Sameera udělal maximum pro naše pohodlí a byl připraven a ochoten vyhovět nám ve všech požadavcích. Byl to pohodový sympaťák, který udělal, co nám na očích viděl, přestože někdy nechápal – např. naši denní spotřebu piva, které nám ochotně zajišťoval 🙂 Byl nesmírně milý a usměvavý a přestože nás dělil generační rozdíl, velice jsme si rozuměli. Rozloučení bylo dokonce i trochu slzavé. Ubytování bylo slušné a vyhovující, pokud se objevil nějaký problém, personál ho vždy ochotně odstranil. Osobní setkání s Jakubem na konci naší cesty bylo stejně příjemné, jako e-mailová komunikace při plánování dovolené. Pokud někdo váhá a vybírá, mohu Jakuba a jeho přátele 100% doporučit. Jakub a jeho přátelé ze Srí Lanky vám zajistí skvělé zážitky za slušnou cenu !
  Thank you Jakob, Paula and Sammera for amazing tour in Sri Lanka! We will come again!
  Mirka, Standa, Ivo a Marta z Plzně

  #22390 Odpovědět
  Pavel Junger
  Host

  Dobrý den,
  nejdříve bych chtěl poděkovat Jakubovi za skvělé zprostředkování a zajištění naší dovolené na Srí Lance v době 26.12.2016-02.01.2017. Návrh lokalit, následný individuální výběr, doporučení a zajištění ubytování bylo velmi profesionální s vysokou znalostí místních podmínek. Celá naše dovolená byla v pohodovém rytmu, BEZ JAKÉHOKOLIV PROBLÉMU se skvělým řidičem, u kterého snad jen malá výtka – více mohl povídat o Srí Lance:-) Ale vše co jsme potřebovali zařídit, navštívit, koupit bylo splněno – TAKŽE SLUŽBY NA JEDNIČKU S HVĚZDIČKOU, 100% DOPORUČENÍ VŠEM ZÁJEMCŮM. Určitě se budeme vracet, ale tentokrát už s dětmi a doufám, že Jakub vydrží v tom co dělá a bude mít spousty spokojených turistů – to mu z celého srdce přejeme. PAVEL & LUCKA JUNGEROVI, Jirny.

  #24029 Odpovědět
  Dana
  Host

  Doporučujem túto agentúru bez akýchkoľvek obáv. Síce trochu pomalšie odozvy na emaily, ale všetko sme nakoniec zvládli bez stresu a boli spokojní. Ďakujeme Jakub a dúfam, že sa ešte aspoň raz vrátime. Danka

  #24209 Odpovědět
  Vladka
  Host

  Koncem ledna – zač. února 2017 jsme absolvovali 7 denní okruh s řidičem. Vše bylo perfektně zajištěno – vyzvednutí na letišti, všechna ubytování, výběr lokalit, příjemný řidič,…. Celá cesta proběhla naprosto v klidu a v pohodě. Můžeme jen doporučit. Bez řidiče bychom určitě nezvládli za 7 dní tolik míst. Ještě jednou děkujeme !!! Vladka, Kuba, Bětka, Áňa

  #25035 Odpovědět
  Jana Vozábová
  Host

  11.srpna 2017 jsme se vrátili z 13-denního okruhu, který jsme si našli na stránkách Srí Lanka bez cestovky a prostřednictvím p. Jakuba jsme si ho objednali.Pan Jakub byl velice vstřícný a trpělivě odpovídal na milion mailů s našimi dotazy. Od první do poslední minuty naší návštěvy Srí Lanky jsme byli opečováváni naším řidičem Sameerou, který pro nás fungoval nejenom jako perfektní řidič, ale i jako organizátor, průvodce a perfektní společník, který byl schopen okamžitě vyřešit všechny naše požadavky nebo problémy. Nevěřím, že by jakákoliv drahá cestovní kancelář mohla fungovat lépe. Za poměrně krátkou dobu jsme mohli absolvovat neskutečně mnoho různorodých zážitků, vidět mnoho míst, což by nebylo možné, kdybychom se rozhodli cestovat úplně na vlastní pěst místní dopravou, jak jsme měli původně v plánu. Kromě toho oceňujeme nízkou cenu a kvalitní ubytování a dopravu.
  Podle našeho názoru je tato volba nejlepším způsobem, jak poznat krásy a diverzitu tohoto nádherného ostrova. Určitě doporučujeme využít služeb Jakuba a jeho přátel.
  Jana s rodinou

  #25494 Odpovědět
  Tomáš
  Host

  V prosinci jsme absolvovali 13-denní okruh Srí Lankou. Nechtěli jsme cestovat ve velké skupině s cestovní agenturou, ale zároveň jsme neměli dostatek času na detailní naplánování celé cesty na vlastní pěst. Při hledání jsme narazili na Jakuba s Pavlou. Jejich nabídka okruhů nám přišla jako ideální kompromis mezi cestováním na vlastní pěst a cestovkou. Nemačkáte se v autobusu ve velké skupině lidí a nemusíte se podřizovat většině, ale zároveň nejste na všechno sami jako u cestování na vlastní pěst. Pavla byla velmi ochotná a zodpověděla všechny naše dotazy, udělala všechny rezervace v hotelech a zařídila nám prověřeného řidiče Sameeru. Jak je zde již řečeno, Sameera byl super. Je to perfektní spolehlivý řidič s téměř novým klimatizovaným minibusem, o který pečuje tak, že jsme si skoro připadali nepatřičně vstupovat do auta v botách. 🙂 Sameera nám dělal společníka po celou dobu, vše nám vysvětloval a doporučoval. Umí perfektně anglicky, takže domluva byla naprosto bez problémů. Všechny naše požadavky a přání nám plnil s pro Čecha až neuvěřitelnou ochotou a nasazením. Ubytování po cestě bylo pěkné, většinou v menších velmi klidných hotelích. Lidé na Srí Lance jsou velmi ochotní a ještě takoví nezkažení turismem. Celý zájezd se nám velmi líbil, a vlastně měl jen jednu chybu – že musel skončit. 🙁
  Martina + Tomáš

  #25540 Odpovědět
  Martin
  Host

  Právě jsme se s přítelkyní vrátili ze Srí Lanky, kde jsme využili služeb Pavly z https://www.srilankainfo.cz.
  Měli jsme objednaný 5 denní ohruh Srí Lankou s řidičem a ubytováním. Celkově musím Pavlu, která vše organizovala a hlavně pak našeho řidiče Mária pochválit a poděkovat jim za skvělě odvedenou práci. Nebyl jediný moment, kdy bych litoval, že jsme jejich služeb využili.
  Jeli jsme více méně dle nabízeného okruhu 5 denního zájezdu a po cestě jsme drobně upravovali, např. stavěli na místech, která nám přišla zajímavá nebo je řidič doporučil, ale poslední slovo bylo vždy na nás, takže vše fungovalo skvěle. S Máriem jsme mluvili anglicky a využití místního řidiče je výhodu zejm. v tomto:
  – doprava na Srí Lance je náročná, jezdí se divoce a např. s Thajskem bych to nesrovnával, protože každé má svá specifika, takže když jsem v Thajsku úplně v pohodě jezdil na skútru, tady bych to nedoporučoval, protože tempo je jiné a podle mě i o dost nebezpečnější
  – 100km se autem jede přibližne 2 hodiny, takže i když se vše zdá blízko, je vyčerpávajícíc absolvovat např. výstup na horu, kam se musíte dopravit, vylézt, slézt a opět sednout za volant a pokračovat….to je začátek konce a bez řidiče si to opravdu neužijete
  – řidič dělal věci jednoduššími a několikrát i levnějšími, případně rychlejšími. Příklad: setkali jsme se s tím, že na jednom místě anans stojí 300 LKR, když jsem ho koupil já a na místě o kus dál 80 LKR, když ho kupoval náš řidič…pročpak asi 😉 Nebo sehnat sedadlo ve vlaku, který jede přes čajové plantáže bez místního člověka podle mě vůbec nejde, protože tím chce jet každý a je tam fakt mela, to mi věřte a to jsme zvyklí v ČR jezdit dopravními prostředky ve špičce, kde je získání místa k sezení sportem, nikoliv nutností.

  Na Srí Lance jsme ještě potom na vlastní pěst strávili další dvě noci, kdy jsem si hotel vybíral sám podle recenzí a upřímně, ani jeden z nich nebyl tak dobrý jako hotely, které byly v rámci okruhu v ceně. Takže jestli budete uvažovat, zda využít jen průvodce nebo průvodce + ubytko, tak subjektivně doporučuji komplet, je to určitá záruka kvality a máte to bez starostí.

  Celkově bylo všechno skvělé, moc jsme si to užili a rád bych ještě touto cestou poděkoval Pavle za organizaci a hlavně našemu řidiči Máriovi za to, jak se nám věnoval, oba byli skvělí.

  Martin a Radka

  #25545 Odpovědět
  Jana
  Host

  V únoru 2018 jsme strávili na Srí Lance 9 dní. Ubytování už jsme měli předem domluvené, ale po Jakubovi jsme chtěli zařídit řidice. Náš řidič Vicky nás vyzvedl dle domluvy na letišti a 4 dny s námi cestoval. Potom nás nechal 5 dni u moře a zase nás zavezl zpět na letiště. Vše fungovalo perfektně, Vicky byl přesný, velmi ochotný, dobře mluvil anglicky, pomáhal nám s výměnou peněz, radil, kde zastavit a byli jsme moc spokojeni. Neumím si představit půjčit si auto v takovém provozu bez řidiče. Mnohdy to bylo na centimetry:-) ale žádnou havárku jsme neviděli. Moc jsme si to užili a Jakubovi děkujeme za zajištění. Na Srí Lanku se určitě vrátíme.

  #25547 Odpovědět
  Jaroslava Černá
  Host

  Dobrý den,
  chtěla jsem Vám poděkovat za skvělou organizaci našeho pobytu na Srí Lance. Jela jsem s paní Jarmilou Celtovouv a celkem jsme byli 4, v termínu od 4.2. do 21.2.2018. Měli jsme od Vás domluveného řidiče a 7 denní okruh. Od samého začátku byl řidič velice příjemný, vstřícný a vzorně se o nás staral. Jmenoval se Samir a chtěla by jsem mu znova prostřednictvím Vás poděkovat. Navrhli jste nám velice zajímavou trasu a všechny hoteli, které jste nám domluvili po okruhu byly bez problémů. Další pobyt jsme si organizovali sami. Byla to úžasná dovolená a všem doporučuji Vaši nabídku pobytu na Srí lance. Doufám, že se ještě někdy na Srí lanku vrátím.
  S pozdravem Jaroslava Černá

  #25548 Odpovědět
  Lucka H.
  Host

  Zdravíme Jakube,
  chtěli bychom Vám s manželem poděkovat za skvělou organizaci našeho únorového 14 denního okruhu po Srí Lance. Díky Vám, i našemu řidiči Sunnymu, jsme Srí Lanku poznali téměr celou a opravdu jsme si to moc užili. Děkuji Vám za trpělivost při odpovědi na mých asi milion otázek a za to, že jste byl s námi jako přítel na telefonu po celou dobu naší dovolené. Díky tomu jsme mohli absolvovat i krásné výlety z Hikkaduwy s Madhuem, což byl super týpek a určitě ho pozdravujte! A na okruhu bych ráda vyzdvihla pohoří Knucless, to byl opravdu nej zážitek ze Srí Lanky a také náš průvodce Andrew si zaslouží vzpomínku, protože tehle chlapík se fakt vyzná. Jsme opravdu rádi, že něco takového děláte a jak to děláte, prosím určitě u toho zůstaňte a já jen doufám, že budete mít spoustu zájemců a nadšenců do dalších okruhů po Srí Lance.
  Mějte se moc krásně
  Lucka a Petr H.

  #25549 Odpovědět
  Alena
  Host

  Právě jsme se vrátili z dovolené na Srí Lance. Nechtěli jsme jet s cestovkou, ale úplně na vlastní pěst také ne. Díky panu Jakubovi byla naše cesta perfektní. Domluvili jsme si devítidenní okruh s řidičem a ubytováním. Řidič Arune nás vyzvedl na letišti a dalších devět dní provázel. Jeho služby byly skvělé v každém směru, občas dosti divoký provoz zvládal bez potíží, auto udržoval v dokonale čistém stavu, vždy ochotně poradil a pomohl cokoli vyřídit, pokud bylo třeba. Aktivně nabízel návštěvy různých pozoruhodností, některé z nich ovšem byly lákadlem na turisty a tak jsme se museli naučit si mezi nimi vybírat.
  Hotely nás také velmi mile překvapily. Některé byly naprosto špičkové a ani v těch obyčejnějších jsme neměli problémy s čistotou ani s úrovní služeb.
  Organizace i komunikace s Jakubem před i během pobytu byla na jedničku a můžeme ho proto všem dalším zájemcům velice vřele doporučit

  #25553 Odpovědět
  Roman
  Host

  Vybrali jsme si 5-ti denní výlet dle Jakubovi nabídky s tím že další dva dny strávíme v Unavatuně u moře, kde zajedeme do Mirrisy na výlet za velrybami a do Galle na prohlídku města. Přibližně měsíc před příletem jsme průběžně , pře e-mail, upřesňovali parametry výletu. Po příletu nás na letišti čekal náš řidič Shehan , přesně dle Jakubových pokynů jsme si na letišti koupili místní SIM kartu s 9G dat a cca 23 minut volání do Čech za cca 9 USD.
  Hotely jsme měli rezervovány sami přes booking, kde vždy měli i ubytování pro řidiče v ceně, pouze v posledním jsme řidiči dávali 10 USD na ubytování.
  Shehan byl ochotný a rádi jsme ho vždy pozvali na oběd, kde jsme si domlouvali další průběh výletu. Operativně jsme tak zařadili po domluvě s Jakubem i plavbu na raftech , kterou jsme si i přes malý stav vody velmi užili.
  Doporučení pro ostatní je vynechat komerční záležitosti typu bylinková zahrada, kde jde o to aby jste koupili jejich výrobky a při cestě vlakem si zajistit dopředu místenky, neboť pokud stojíte celou cestu v uličce nejen že vás bolí nohy , ale i toho moc nevidíte. Cestou do hor , jsme pak „uvařili“ auto, kdy došla voda v chladiči, ale zde se ukázala jak jsou Srilančané nezištní a ochotní, během chvilky u nás zastavil motorkář, který našemu řidiči pomohl a ještě nás doprovázal do další usedlosti, kde se k autu opět seběhlo spousta lidí a vše se dalo do pořádku. Zvláštní kapitolou je pak jízda po místních komunikací a předjíždění. Vzhledem k tomu že se zde jezdí vlevo vám pak ani nepřijde že jedete v protisměru. Myslím , že můžu Jakuba a jeho služby doporučit, zajistí vám vše potřebné , řekne důležité věcí a vy si pak můžete svůj pobyt jen úžit tak jako my.
  Roman a Eva

  #25555 Odpovědět
  Jaroslav
  Host

  Pri plánovaní našich dovoleniek väčšinou nechodíme na to isté miesto,ale vždy chceme vidieť miesta,kde sme ešte neboli.Akosi nám učaroval Indický oceán a tak voľba padla na Srí Lanku a Maledivy.Tento okruh sa dá v pohode
  zvládnuť so spoločnosťou Emirates.Po prečítaní prvých cestopisov sme nadobudli dojem,že väčší problém bude Srí Lanka aj z dôvodu jazykovej bariéry a že najlepšie bude,ak sa obrátime na niekoho,kto to tam dobre pozná a kto
  rozumie aj nám.Voľba padla na pána Jakuba,s ktorým sme viedli niekoľlonásobnú komunikáciu hlavne e-mailom,ale aj cez mobil.Potrebovali sme vodiča na 5 dní a 4 noci,ktorý by s nami išiel po okruhu,ktorý sme si naplánovali
  aj s pomocou p.Jakuba.Ubytovania sme mali pre seba aj pre vodiča s raňajkami cez booking.com.Keďže naša znalosť angličtiny je mizerná,spoliehali sme sa na Google prekladač.
  Vodič Viki nás čakal na letisku podľa dohody.Nikdy na neho nezabudneme.Nebol to len vodič,ale aj človek s veľkým Č,sprievodca a fajn kamarát.Bol veľmi ohľaduplný,taktný a snažil sa nám úplne prispôsobiť a splniť naše všetky želania.
  Zo začiatku bol trochu problém s komunikáciou,ale rýchlo sme si na seba zvykli,my sme chytali anglické slovíčka od neho a on slovenské od nás.Všetky adrenalínové situácie v doprave zvládol fantasticky.Trochu sme pozmenili
  ubytovania kvôli výnimočnému stavu,ale nemuseli sme,lebo to tam vôbec nebolo cítiť.Nakoniec nám táto časť dovolenky s ním dopadla najlepšie a odporúčame všetkým,ktorí by chceli vidieť čo najviac zo Srí Lanky,že aspoň nech
  popremýšľajú nad voľbou auta so šoférom.Nám sa to 100% oplatilo a pán Jakub aj jeho vodič nám splnili všetky naše očakávania.
  Nevieme teraz s určitosťou povedať,či sa ešte niekedy na Srí Lanku vrátime,ale ak áno,určite sa neobrátime na nikoho iného.
  Prajeme všetkým,ktorí ešte neboli na Srí Lanke veľa pekných a ničím nenarušených cestovateľských zážitkov,Srí Lanka je nádherná a oplatí sa ju vidieť.P.Jakubovi veľa spokojných klientov,ako sme boli my.Ešte raz vďaka.
  26.3.2018 manželia Solovicoví

  #25586 Odpovědět
  Martina
  Host

  O službách Jakuba a jeho paní jsme se dozvěděli na internetové diskuzi a využili jejich služeb v říjnu 2017 a na Srí Lanku už bychom nejeli jinak.
  Vybrali jsme si s manželem okruh na 9 dní + jsme si nechali doporučit hotel na další dni strávené u Indického oceánu. Vše jsme si začali domlouvat cca 1 měsíc před odletem a přesto všechno klaplo přesně podle plánu a dle dohody. (Jednou jsme si zavolali a zbytek jsme dohodli přes e-mail). Řidič Ravi na nás čekal hned po příletu a odvezl nás do prvního hotelu. Na doporučení jsme se v něm moc nezdržovali a vyrazili na doporučená místa. Celou dobu s námi přes messenger komunikovala paní Pavla, která se starala, jak vše probíhá a jak jsme spokojení.
  Doporučené hotely byly všechny super s vysokou úrovní služeb a to i přes mimo sezónu, kde jsme měli častokrát celý hotel sami pro sebe. Všechny hotely se snídaní + jsem v nich často i večeřeli. Hodně se nám do paměti zapsal hotel Athena Lake (po cestě na Lví skálu), zde jsme byli dvě noci a klidně bychom ještě jednu zvládli – krásné místo přímo u jezera plného varaňů a spoustou vodních ptáků, personál nás vzal po dohodě na prohlídku kolem něj, jak jinak než tuk tukem. Pokud chcete zažít servis „old England“, určitě zamiřte sem a dejte si večeři.
  Řidič Ravi byl perfektní, komunikovali jsme anglicky bez problémů. Nebyl problém se operativně domluvit na změnách, doporučoval nám restaurace, obchody na nákup suvenýrů, koření, jaký Arak je nejlepší:-), s manželem koupili sarong nezbytný pro vstup do chrámů….., super bylo, že to nebyly žádné pasti na turisty, nakukpovali jsme v místních obchodech za normální ceny. U místních průvodců Ravi hlídal, aby nám neúčtovali s ním nedomluvenou cenu a smlouval za nás. Často nám, za své, koupil u cesty kokos. Nakonec nám doporučil kamaráda, který nás odvezl večer na letišě za poloviční cenu transferu hotelu.
  Nákladově to byla paráda, porože jsem ve dvou za 3 týdny dali stejně jako bychom dali za jednoho s cestovkou. Nutno zmínit i výhodu, že neplatíte nic dopředu na žádný účet – polovinu peněz dáváte řidiči na začátku (u nás to bylo druhý den ráno) a zbytek, až vás „vyloží“ ve finální destinaci (v našem případě v hotelu Coral Sands v Hikkaduwa – můžeme opět jenom doporučit)
  Pokud se na SríLanku vrátíme, a že to máme v plánu, tak určitě využijeme opět služby Jakuba s Pavlou a, pokud to bude možné, řidiče Raviho. A těm, co o návětěvě této země uvažují, doproučuju neváhat, spojit se s Jakubem a Pavlou, nechat si doporučit okruh a vyrazit.
  Moc děkujeme za špica dovolenou a těšíme se na shledanou.
  M+R

  #25601 Odpovědět
  Martin
  Host

  Na začátku dubna jsme využili jedenáctidenní okruh Sri Lankou. Původně jsme chtěli jet úplně sami, nicméně nakonec se nám nechtělo jet úplně na blind a hledat důvěryhodného řidiče na místě. Cestování místní dopravou jsme nechtěli z časových důvodů, abychom ze Sri Lanky stihli co nejvíce 🙂 Nakonec jsme objevili právě tyto stránky p. Jakuba a řekli jsme si, že je to vynikající nabídka a služba pro nás 🙂

  Musím říct, že vše bylo naprosto bez chyby. Ať už se jedná o komunikaci s p. Jakubem před odletem, komunikaci s řidičem Sanim na místě či program 11denního okruhu jako takového. Program obsahoval prakticky všechna místa, která jsme chtěli navštívit sami ještě v době, kdy jsme chtěli jet na vlastní pěst, tudíž spokojenost v tomto ohledu 100%.
  Řidič Sani byl velmi pozorný a nápomocný. Ve volných chvílích (když jsme stihli nějaké věci z programu dříve, nebo když jsme se stihli vrátit dříve z výšlapů apod) nám sám vymýšlel různé aktivity v dané lokalitě nad rámec původního programu. Vše bylo skvělé a rozhodně bychom mu nic nevytkli 🙂 Na všem se dalo domluvit a jeho místní tipy byly k nezaplacení.
  Ubytování bylo vždy naprosto bezproblémové, párkrát jsme byli i zaskočení luxusem daných hotelů v rámci okruhu – zaskočeni v pozitivním slova smyslu 🙂 např. ubytování v Athena Lake u Lví skály bylo přímo pohádkové 🙂

  Po zakončení okruhu jsme ještě měli cca 10 dní na vlastní cestování po jihu ostrova a „poflakování se.“ Ze Sri Lanky odjíždíme maximálně nadšeni a rozhodně to nebyla naše poslední návštěva ostrova 🙂

  Jediné, co nás mrzelo bylo, že jsme se s Jakubem nestihli z časových důvodů potkat, neboť se naše cesty při průjezdu jihem o den křížily 🙂 Byli jsme zvědaví na vyprávění o bydlení a žití na Sri Lance z pohledu Čechů se vším všudy.. tak snad někdy příště 🙂

  Doporučujeme všemi 10
  Martin D.

  #25604 Odpovědět
  M&M
  Host

  Chtěla bych opožděně napsat pár slov o naší dovolené na Srí Lance, na které jsme byli letos v lednu. Tyto stránky jsme našli na internetu, když jsme hledali, informace a typy co navštívit, abychom si cestu nějak naplánovali. Když jsme si přečetli o možnosti okruhů, neváhali jsme a hned jsme zkusili napsat email s dotazy. Překvapivě brzy nám dorazila odpověď se základními informacemi včetně odpovědí na veškeré naše otázky. Původně nás mělo letět šest, bohužel cca měsíc před odletem se náš počet snížil na čtyři. Přestože jsme již měli domluvený devíti denní okruh, ochotně a bez problému nám vše předělali na snížený počet osob. Ještě před odlete, jsme dostali bližší informace včetně jména našeho řidiče, který na nás po příletu čekal na letišti. Ten nám hned poradil, kde zakoupit místní simky a také, kde je výhodnější si vyměnit peníze. Od této chvíle až do konce dovolené vše klapalo dle našich představ. Díky tomu, že se Kuba a Pája k nám na okruh přidali (po předchozí domluvě), byla naše dovolená o to lepší. Dokonce jsme se scházeli i po zbytek našeho pobytu na Srí Lance.

  Takže bych to asi shrnula takto:
  Někdo jezdí na dovolenou si odpočinout, někdo chce sbírat zážitky, někdo vyhledává nějaký adrenalin. My jsme si odvezli spoustu krásných zážitků, navštívili spoustu zajímavých míst, někteří z nás dokonce překonali sami sebe a zvládli jsme všichni výšlap na Adam´s Peak (i se zdravotními problémy zad) a užili jsme si i trochu adrenalinu při sjíždění řeky. Jinak řečeno námi vybraný devíti denní okruh předčil naše očekávání. To i díky tomu, že jsme poznali 4 úžasné lidi Kubu, Páju, Ačí a Sumitha. Tímto bychom jim chtěli za vše ještě jednou poděkovat (i za odpovědi na veškeré naše někdy určitě otravné dotazy). Věřím, že někdy to musí být až vyčerpávající odpovídat na všechny dotazy, které těmto dvou lidem dorazí, ale vždy s ochotou poradí a dělají vše proto, aby si všichni svou dovolenou užili co nejvíce. Takže pokud vyrazíme zase někdy na Srí Lanku, tak jedině zase s Kubou a Pájou. Strašně moc Vám za vše děkujeme, jste nejlepší a teď, už jen dát ten drink v ČR. Moc se na Vás těšíme.

  Markéta a Michal (alias Jackfruit)

  #25621 Odpovědět
  Lucie
  Host

  Chtěla bych tímto moc poděkovat Jakubovi a Páje za zprostředkování úžasného okruhu po SriLance. Byli jsme skupinka čtyř dospělých a měli jsme okruh na 6 dní v Dubnu 2018. Hned na letišti nás vyzvedl Sumith v krásném a hlavně neskutečně čistém vanu (až mi bylo hrozně líto, během okruhu nastupovat v zablácených botech :)) ) V autě bylo spoustu místa ideálního na šlofík po cestě mezi městy. Ubytování bylo velice pěkné, všude byl moc milý personál a čisto. Sumith byl moc příjemný a díky němu jsme se o SríLance dozvěděli spoustu zajímavých věcí, které bychom se asi jinak z knížek nedozvěděli. Domluva sním byla bez problému, po cestě jsme harmonogram trochu měnili a nebyl sebemenší problém. Jeho angličtina byla na výborné úrovni, takže v komunikace také perfektní 🙂 . Okruh jsme skončili v městě Galle, kde jsme strávili další týden dovolené na surfech. Jakub a Pája se za námi přijeli podívat a bylo to moc príma setkání!

  Rozhodně všem doporučuji aby neváhali a určitě vybrali okruh od Jakuba a Páji místo nějaké cestovky 🙂

  Lucie

  #25624 Odpovědět
  Petr, Daniel, Marie
  Host

  Ahoj vsem, co se chystaji na Sri Lanku. (Ajubovan)
  I kdyz se znacnym zpozdenim, ale radi bychom vyslovili velke „DIKY“ Jakubovi a Pavle za to, ze nam pripravili nadherny a nezapomenutelny okruh po Sri Lance.
  Vse zacalo setkanim s Jakubem v jedne prazske hospudce. Setkani se neslo v pratelskem duchu a Jakub nam nastinil vse, co bychom na Sri Lance meli videt a zazit. Vubec se nam nechtelo ze schuzky odchazet a hltali jsme Jakubovo vypraveni. Slovo dalo slovo a my jsme zacali zarizovat letenky. Odlet jsme meli naplanovany na 27.02.18 a stacilo Jakubovi napsat pouze datum priletu a on nam jiz naplanoval vse, na cem jsme se v Praze dohodli.
  V priletove hale nas jiz cekal nas uzasny ridic/pruvodce/kamarad v jednom – ridic Vishva a ten nas ihned v hale nasmeroval, kde si mame vymenit penize a zaridit srilanskou telefonni kartu.. Hned pri jizde z letiste na hotel jsme byli radi, ze mame sveho ridice, ktery se umi ve srilanskem provozu pohybovat. 🙂 Nas okruh trval 15 dni+ 6 dni pobytu u oceanu v Mirisse a stihli jsme toho opravdu hodne. Negombo/Anuradhapura/Polonaruwa/rafty/sloni-Millenium,Pinawalla/narodni park Uda Wallave/ trek v pohori Knuckles Mountains/ cesta vlakem Nanu Oja – Ella/Sigiriya/Adams´Peak/Ritigala/Pidurangala rock/Mihintale/Dambulla/Sinharaja,rain forest a spousta dalsiho, co nam jiz ukazoval nas ridic nad ramec naseho naplanovaneho okruhu. No byl proste uzasny a verime, ze nebyt jeho, tak jsme spoustu mist nenavstivili. Behem okruhu jsme byli radi, ze vzdy, kdyz jsme chteli tak nas Vishva vzal do nejake mistni jidelny/bufetu, kam kroky turistu nevedou a mi jsme mohli poznat kulturu stolovani mistnich. 🙂 To jsou ty spravne zazitky, to je ta prava Sri Lanka – jidlo/uzasni mistni lide/priroda……. jedinecna zeme, kam se 100%-ne jeste nekdy vratime a vubec nebudeme uvazovat nad tim, ze bychom jeli bez vyuziti sluzeb vas dvou.
  Jakube a Pajo – moc,moc jeste jednou za vsechno dekujeme.

  Mejte se fajn
  P,D,M

  #25634 Odpovědět
  Zorka Lukášová
  Host

  Dobrý den,
  chci se s vámi podělit o své zážitky z cesty po SL. Do loňských Vánoc jsme s manželem „téměř netušili, že nějaká SL existuje“. Jenže pak jsme od svých skvělých dětí dostali pod stromeček letenky právě na tento ostrov.
  Když jsem na netu našla stránky SrilankaInfo.cz, moc jsem nevěřila. Přesto jsem napsala email a byla mile překvapena odpovědí. A pak jsem ještě více byla nadšená a vděčná, jak vše skutečně fungovalo. Přesně tak, jak jsme si v emailové komunikaci psali. A když jsem pak v Kolombu na letišti uviděla velkou ceduli se svým jménem, odtušila jsem, že se nám cesta vydaří.
  Dlouho jsme s manželem zvažovali, zda si jen nepůjčit auto. Na každé naší dovolené to tak obvykle děláme. Tentokrát ale jsme dali na Jakuba a dobře jsme udělali. Ještě bych měla říct, že manžel je profesionální řidič, jezdí po celé EU. Ale to, co nás čekalo na SL, bylo překvapením pro oba. Nakonec jsme uznali, že to bylo správné rozhodnutí. Doprava, jízda vlevo s volantem na „blbé“ straně, ale hlavně způsob jízdy místních, jsou skutečně jedinečné a pro Evropana nepochopitelné a těžko zvládnutelné.
  Řidič Sani je ale fakt jednička. O tom jsme se přesvědčili například v Elle. Když jsme vystoupili z vlaku, čekal nás prudký déšť a jak se ukázalo, silnice po které jsme měli pokračovat, byla zavalena kamením, vodou, blátem, …. Objížďka znamenala cca 100 km navíc. Pršelo, padala tma a na cestě široké pro jedno auto se potkávaly autobusy, nákladní auta, tuk tuky, chodci i zvířata … Řízení bylo fakt náročné a pro řidiče vyčerpávající. Každopádně Sani to zvládl dokonale. Je ale nejen řidič profík, je i skvělý průvodce. Naprosto jsme se na něho mohli spolehnout. A hlavně byl přesný. Když jsme si řekli, že se sejdeme v šest hodin ráno, byl tam přesně. To bylo perfektní. A jen díky němu jsme viděli vše, co jsme si naplánovali. Bez něho bychom minimálně polovinu míst vůbec neviděli.
  Pokud jde o ubytování, která nám Jakub zajistil, i ta byla v pořádku. Prostě celá naše dovolená na SL byla perfektní a skvělá, budeme na ni dlouho vzpomínat. Už chápu, když píšete na svých stránkách, že jste se do SL zamilovali. Naprosto tomu rozumím, mám to také tak 😊. Takže věřím, že se nám podaří se na SL ještě vrátit. Přece jen jsme viděli jen malý kousek z tohoto krásného ostrova.
  Ještě jednou MOC MOC díky.
  Zorka a Jarda Lukášovi

  • Odpověď byla upravena 4 roky, 2 měsíci uživatelem Jakub.
  #25675 Odpovědět
  Michal, Tomáš a spol.
  Host

  Dobrý den,
  právě jsme (dvě rodiny s dětmi) dokončili devítidenní cestu s ukončením na východě. I my jsme původně chtěli jet na vlastní pěst, ale využít služeb a řidiče od srilankainfo.cz bylo velmi dobré rozhodnutí! Určitě bychom toho tolik neviděli ani nezažili. Řidič Sumith byl velmi fajn, spolehlivý, během jízdy jsme se cítili velmi bezpečně a komfortně. Zároveň fungoval spíše jako průvodce – doporučil aktivity, obchody, pohlídal, že platíme správnou cenu atd. Navíc se dozvíte více o opravdovém životě na Srí Lance. Ubytování na okruhu mají odladěné s výhledy, v každém místě se nám líbilo.
  V souhrnu můžeme cestu se srilankainfo.cz doporučit, je to pojištění klidné a přitom zážitkové dovolené, zejména když jste s dětmi nebo ve větší skupině.

  Michal, Tomáš a spol.

  #25701 Odpovědět
  Hana a Lubor
  Host

  Dobrý den Pavlo a Jakube, rozšířili jsme řady spokojených a nadšených návštěvníků Srí Lanky, kteří využili Vaší vstřícnosti a Vašich organizačních schopností k poznání této nádherné země. K cestování zcela na vlastní pěst jsme nenašli dost odvahy, k cestování s cestovní kanceláří zase dostatek sebezapření. Způsob poznávání této země, jaký jste nám nabídli Vy, nás naprosto nadchl. S řidičem Shehanem, velmi schopným a vnímavým mladíkem, jsme viděli vše, o čem jsme snili, je to borec, který si zaslouží pochvalu (už jsme mu ji poslali). Těžko říci, který zážitek byl nejsilnější, zda první seznámení s Indickým oceánem v Negombu nebo ochutnávky ovoce a místní i pouliční kuchyně, cesta vlakem z Elly do Nanu-Oya, návštěva liduprázdné deštivé čajové plantáže, rafting na Kitulgale, návštěva botanické zahrady Peradeniya v Kandy, čajové či batikové manufaktury, kontakt se slony v Milléniu a safari v NP Kaudulla. Vše proloženo návštěvami hindu´s a buddha´s temple´s ať již cestou nebo plánovaně v Kandy, Dambulle, Pollonaruwě či Anuradahapuře. Vylezli jsme nejen na Sigiriyi, ale i na skálu naproti s chrámem Pidurangala. Dvoudenní Trincomale bylo za odměnu, čistý východní oceán, výborná kuchyně a večerní život. A chrám boha Šivy. Závěrem ještě jeden poznatek. Na Srí Lance je už vidět rozdíl mezi hojně navštěvovanými a trochu zapomenutými destinacemi. Jsme rádi, že jsme zažili obojí, že jsme zažili i místa turismem tolik nedotčená. Zjistili jsme, že Srí Lančané milují svou zemi, milují barvy, mají v úctě vše živé a třebaže se tváří zdánlivě zarputile, jsou naprosto v pohodě. Pavlo a Jakube, ještě jednou děkujeme, Lubor a Hana Suderovi, 29.7. – 9.8. 2018

  #25709 Odpovědět
  Libor, Blanka, Jitka, Marek
  Host

  Dobrý den,
  Letos v zimě, jsme se s přáteli rozhodli navštívit Srí Lanku. Dostali jsme tipy, že je to krásná země.
  Nejsme žádní dobrodruzi, ale cestovat autobusem po ostrově s dalšími 40 lidmi se nám letos nechtělo. Narazili jsme na tyto stránky a nabídka se nám líbila.
  Trochu strachu na začátku určitě bylo, ale jak se ukázalo zcela zbytečně. Byla to trefa do černého.
  Vše proběhlo naprosto bez problémů, tak jak bylo naplánováno. Po celých 14 dnů jsme se nemuseli o nic starat, nic nebyl problém. Nikdo nám nic nenutil,
  vše bylo jen na nás a na dohodě. Řidič Ravi byl super. Vše vysvětlil, když bylo potřeba zařídil, ukázal… Prostě jsme si to užívali.
  Srí Lanka je krásná země, lidé jsou příjemní a usměvaví. Můžeme jen doporučit. Na poznání je tam toho tolik, že jedna dovolená určitě nestačí. Doufám, že se tam ještě někdy vrátíme.
  Pavlo a Jakube, děkujeme za krásnou dovolenou a přejeme mnoho spokojených zákazníků. Pozdravujte Raviho 🙂
  Libor, Blanka, Jitka, Marek

  #25744 Odpovědět
  Petra
  Host

  Chtěla bych tedy z velkým zpožděním napsat pár slov. S přítelem jsme na dovolené na Srí Lance byli letos v březnu (28.2.-16.3.2018). Plánovali jsme dovolenou cca dva měsíce dopředu. Hledali na stránkách možnosti, jak cestovat sami a ne přes cestovku. Našli jsme Vaše stránky, kontakty a napsali email. Hned přišla odpověď a můj sen jet na Srí Lanku a vidět slony se blížil 😊 Celý itinerář, který jsem měla sepsaný jsem s Jakubem probrala přes email. Přesně tak, jak bylo dohodnuto v emailové komunikaci, tak to vše klaplo. Po příletu do Colomba na nás čekal s velkou cedulkou s mým jménem řidič Kamal. Byl moc milý, přátelský, úžasný člověk, na kterého velmi rádi vzpomínáme. Ukázal nám spousty krásných míst i nad rámec našeho plánovaného okruhu a mého itineráře. No byl prostě úžasný a věříme, že nebýt jeho, tak jsme spousty míst nenavštívili. Okruh jsme skončili na pláži v Mirisse, kde jsme strávili čtyři dny, pak jsme se přesunuli na čtyři dny do Hikkaduwy a vlakem zpět do Colomba. Tam naše dovolená začala a také bohužel skončila. Překrásné vzpomínky, zážitky odjížděly s námi domů a stále rádi vzpomínáme.. Opravdu moc děkujeme Pavle a Jakubovi, že nám pomohli uskutečnit tuto krásnou dovolenou. A ještě jednou také velké díky řidiči Kamalovi 😊

  Opravdu všem doporučujeme, aby neváhali a určitě si vybrali okruh od Jakuba a Pavly.

  Petra a Radek 😊

  #25771 Odpovědět
  Igor
  Host

  Ahoj všem cestovatelům,
  v prosinci jsme spolu se Šimonem, mým 9 letým synem, vyrazili na Sri Lanku. Původně jsme si vše chtěli zařídit, tak jako to děláme při cestách do Afriky. Našel jsem tyto stránky, zkontaktoval Pavlu a rozhodl jsem se, že to zkusíme … A udělal jsem moc dobře – celá cesta od A do Z proběhla výborně a maximálně jsme si vše užili. Náš řidič/průvodce Mario byl moc fajn a skvěle zvládl i moji mizernou angličtinu – domluvili jsme se naprosto na všem co bylo potřeba. Řídil i v tamním hektickém provozu skvěle, zajistil všechny naše přání a dodnes si čas od času napíšeme přes whatsapp. Ubytování, jídlo, příroda, sloni a obzvláště milí a srdeční lidé – to vše Vás tam čeká a jestli někdy vyšetřím 14 dnů, rád se tam vrátím. Pavle i Mariovi za vše moc děkuji. 🙂
  Igor

  #25772 Odpovědět
  Michal Pavlíček
  Host

  Myslím, že není důvod šetřit superlativy. Už od samého začátku a emailové konverzace s Jakubem probíhalo vše bez sebemenších problémů. Měli jsme naplánovaný vlastní 12 denní okruh a žádný požadavek nebyl problém. Na letišti nás vyzvedl Vishva Tharaka a to byla naše další výhra! Se vším nám poradil, dovezl nás a zastavil všude i když jsme viděli jakoukoliv hloupost. 😆 Díky Vishvovi jsme se dozvěděli hromadu věcí o budhismu, historii, kultuře a mnoho dalšího (hodně taky o slonech). Ubytování bylo vždy připraveno na jedničku to samé lze říci i o restauracích zde jsme zastavovali. Často cestujeme sami na vlastní pěst, ale v tomhle případě jsem rád a vůbec nelituji toho, že jsme zvolili takto. Pochybuji, že kdyby jsme byli na Srí Lance sami, viděli bychom tolik krásných míst a hlavně se dozvěděli tolik zajímavých věcí.
  Určitě mohu jen doporučit.

  Michal

  #25779 Odpovědět
  Václav Valášek s rodinou
  Host

  HEZKÝ DEN Z ČESKÉHO RÁJE.
  NA PŘELOMU ROKU, OD 21.12.2018 DO 6.1.2019 JSME SE ROZHODLI S PŘÁTELI NAVŠTÍVIT SRÍ LANKU. ANO JEDNALO SE O OBA SVÁTKY, JAK ŠTĚDRÝ VEČER TAK I PŘÍCHOD NOVÉHO ROKU 2019.
  PATŘÍME DO STŘEDNÍ VĚKOVÉ VRSTVY A TAK BYLO ROZHODNUTO VYUŽÍT SLUŽEB, KTERÉ NABÍZÍ PAVLA A JEJÍ MANŽEL KUBA. NEJSME „BAŤŮŽKÁŘI“ A MÁME RÁDI JISTOTU A DOBRODRUŽSTVÍ.
  VÝLET, KTERÝ TRVAL 7 DNÍ BYL OPRAVDU O POZNÁNÍ SRÍ LANKY ZE VŠECH MOŽNÝCH ÚHLŮ POHLEDU, TÉTO NÁDHERNÉ ZEMĚ A SVÁTKY VÁNOČNÍ BYLY TAK O NĚCO KRÁSNĚJŠÍ NEŽ JSME ZVYKLÍ.
  VŠE PROBÍHALO NAPROSTO BEZ PROBLÉMŮ, BYLO O NÁS POSTARÁNO NA 100%, CESTA DLE PŘEDEM DOHODNUTÝCH PLÁNŮ. NA LETIŠTI NA NÁS ČEKAL MIKROBUS S ŘIDIČEM A PAVLOU S KUBOU.
  OD TÉ CHVÍLE UŽ ZAČALA NAŠE VYTOUŽENÁ DOVOLENÁ, PO CELOU DOBU NEBYL ŽÁDNÝ PROBLÉM, VE VŠEM NÁM BYLO VYHOVĚNO. JEŠTĚ JSME TAKOVÍ PŘÍSTUP NEZAŽILI.
  S NÁMI CESTOVALA I NAŠE MALÁ SEDMILETÁ DCERA A UPŘÍMNĚ ŘEČENO, TA SI TO UŽÍVALA ZE VŠECH NEJVÍC, OPĚT JEN MUSÍM POCHVÁLIT NAŠE PRŮVODCE, KTEŘÍ PRÁVĚ I NA NÍ BRALI OHLED.

  CHCEME TÍMTO VELMI PODĚKOVAT ZA KRÁSNOU DOVOLENOU DÍKY VÁM DVĚMA + SUMI (ŘIDIČ, KTERÝ NÁS BEZPEČNĚ VOZIL)
  VŠEM VŘELE DOPORUČUJEME VYUŽÍT VAŠICH SLUŽEB, NEUMÍME SI PŘEDSTAVIT JET NA VLASTNÍ PĚST.

  ZDA SE BUDEME CHTÍT JEŠTĚ NĚKDY VRÁTIT NA SRÍ LANKU, ROZHODNĚ JEN S PAVLOU A KUBOU

  S VELKÝM POZDRAVEM TEAM Z ČESKÉHO RÁJE, MIRKA, MARTINA, LEONKA, RADKA, VLÁĎA A VAŠEK

  #25812 Odpovědět
  Pavol Junas
  Host

  Dobrý den,

  Chtěl jsem se Vám touhle cestou ještě jednou poděkovat za krásnou dovolenou. Program byl super a vše bylo zařízeno na jedničku. Bylo o mně moc dobře postaráno a zejména teda pan řidič Harsha byl moc milý, dochvilný a spolehlivý průvodce. Přeji Vám moc zdaru ve vašem snažení. Moc jsem si to celé užil. Děkuji velmi pěkně vám i Harshovi. Tomu jsem samozřejmě poděkoval i přímo, ale slíbil jsem mu že dám i Vám vědět pozitivní feedback na celou cestu i na něj.

  Děkuji mockrát a všem vřele doporučuji využití Vašich služeb.

  S pozdravem,
  Junas

  #25819 Odpovědět
  Jiří Malát
  Host

  Když jsme se vraceli ze SRI LANKY tak jsme hned s kamarády zrekapitulovali stav jehož výsledkem bylo: Je fajn, že jsme vše zařizovali přes Vás“ (komunikoval jsem s Pavlou).

  Úprava „standardního okruhu“ pro nás nebyl žádný problém (na nás tam bylo moc chrámů např.), rezervace hotelů nebyl problém … toliko elektronicky, a nyní k realitě.

  Ne vždy to tak bývá, ale tady proběhlo vše přesně jak bylo domluveno a místy i lépe. Řidič Anjana (kterého tímto musím také pochválit) na nás čekal při příletu a od té doby se o nás „staral“. Komunikace s ním byla příjemná a přinášel v průběhu cesty i vlastní návrhy co by nás mohlo zajímat. Itinerář (místa co jsme chtěli vidět) byl dodržen s tím, že občas jsme nějaký výlet/návštěvu místa zvládli ještě v večer místo ráno dalšího dne. Další den byl pak větší prostor na další „atrakce“.

  Děkujeme za zprostředkování 🙂

  #25823 Odpovědět
  Štefan s Terkou
  Host

  Dobrý deň, využili sme prenájom auta s vodičom na 11 dní.
  Je to veľmi komfortný spôsob cestovať Srí lankou takýmto spôsobom . Ďakujeme Jakubovi za sprostredkovanie,bolo to úžasné spoznávať Perlu Indického oceanu s vodičom, ktorý, nás vozil po dohodnutých pamiatkach a rozprával nám o spôsoboch a zivote v ich krajine. Týmto chcem osobne poďakovať aj nášmu skvelému prevádzačovi po krajine KRISHANOVI, je to perfektný človek a hneď na začiatku sme sa stali priateľmi. Učil nás jesť ich jedlo, zasvätil nás do ich tradícií, jednoducho strávili sme s ním krásnych 11 dní. Veľmi ťažko sme sa s ním lúčili. Jeho bezprostrednosť a vnímanie charakteru ľudí bolo pozoruhodné. Je to veľmi dobrý človek. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme JAKUB za skvelú dovolenku. Stále ešte trávime čas na pláži v Hikkaduwe, tak máme čas písať. Je to síce na mobile, tak sa ospravedlňujem v prípade prepísania slov telefónom.

  #25826 Odpovědět
  Dana Šteinigerová
  Host

  Dobrý den,
  chtěli bychom poděkovat Pavle za naplánování naší únorové cesty a zařízení řidiče Vikiho. Vše proběhlo podle plánu a nesetkali jsme se s žádným problémem. Jediné co bych cestovatelům po svých zkušenostech doporučila je věnovat SL více času než jsme si naplánovali my. Šest dnů je opravdu málo, a pokud bychom jeli znovu, určitě bychom na některých místech přespali dvě noci a tuto krásnou zemi si užili víc na pohodu. Dana, 2x Michal a Áďa

  #25833 Odpovědět
  Ivana
  Host

  Ještě jednou bych chtěla poděkovat za úžasnou dovolenou na Srí Lance . Náš pětidenní okruh byl úžasný !! Vše skvěle klapalo a výlety byli na jedničku !! Máme z výletů krásné zážitky. Děkujeme za návrh jízdy na raftech – opravdu velký zážitek na raftech i ve vodě. Jsme moc rádi, že jsme se osobně setkali a mohli poklábosit a dát trošku slivovice . ….Děkujeme ještě jednou řidiči za trpělivost a informace o Srí Lance . Dovolená byla nad naše očekávání hlavně díky tobě Pavli.
  Jen malý nedostatek …..i těch 14 dní je málo…Ale to se stává, že dovolená je vždy krátká.
  Tak snad někdy příště a na delší dobu.
  Děkuji moc za celou bandu z moravy .

  #25836 Odpovědět
  Eliška a Kristián
  Host

  Březen 7.3.-11.3.2019
  Na začátku března 2019 nám začala ta nejlepší dovolená. O Srí Lance jsem snila už dlouho, naštěstí se mi to splnilo. Na tuto krásnou dovolenou jsem se vydala s partnerem, který je stejný blázen jako já, vše chceme vidět a to klidně i v krátkém čase. Vybrali jsme si 5 denní okruh, který jsme s Jakubem detailně naplánovali, vše klaplo, jak mělo a bylo to super. Na letišti na nás čekal řidič Sahan, který byl opravdu úžasný, byl zároveň naším průvodcem, který nám splnil vše, na co jsme si vzpomněli. Prostě to nemohlo být lepší. Na Srí Lance jsme byli celkem 12 dní a po skončení okruhu, jsme litovali, že jsme si nedali delší okruh, ale díky dalším lidem, co měli přes Kubu s Pájou také naplánovanou cestu, jsme si to užili i poté. Takže jsme dovolenou nakonec končili ne jako dva, ale už jako skupina 6 lidí, se kterými budeme nadále v kontaktu. Je velice možné, že to nebyla poslední návštěva tohoto krásného ostrova.

  Kubo a Pájo, moc Vám oběma děkujeme a jsme moc rádi, že jsme se mohli vidět i osobně. Velké dík i Sahanovi.
  Mějte se všichni krásně.

  Eliška a Kristián

  #25852 Odpovědět
  Hana a Miloš
  Host

  V únoru jsme se vydali na Srí Lanku a Maledivy. Rádi cestujeme po vlastni ose, ale na Srí Lance jsme využili nabídky na pětidenní okruh. Nelitovali jsme -jelikož jsme byli trochu zdravotně handikepovaní, tak jsem zvolili pohodovou, ale úžasnou trasu. Viděli jsme toho hodně a zvládali jsme to v pohodě. Ještě jednou mockrát děkujeme za krásné zážitky a skvělé služby. Mohu doporučit na 110%.

  #25888 Odpovědět
  Jitka
  Host

  19.prosince 2018 jsme se vydali celá rodinka na naší první exotickou cestu po vlastní ose přes období vánočních svátků. Naše volba padla na Srí Lanku. Na internetu jsem si našla kontakt na Kubu a Páju. Dle referencí, které jsme si přečetli, doma padlo rozhodnutí, že to zkusíme a Kubovi napíšeme (přeci jen, cestovali jsme s 11-ti letými dvojčaty). Komunikace probíhala na výbornou a celý itinerář proběhl přesně dle plánu. Na letišti na nás čekal řidič Sameera, který o nás měl veškeré potřebné informace a po celou dobu okruhu nám byl zároveň průvodcem. Vybrali jsme si 5-ti denní okruh a musím uznat, že je to krátká doba na poznání této nádherné země. Vidět krajinu, kterou jsme do té doby znali jen z cestopisných pořadů, a zažít to na vlastní oči, to se ničemu nevyrovná. Vzpomínky nám nikdo nevezme (tedy, pokud nás časem nenavštíví pan jménem Alzaheimer:-) ) Po ukončení okruhu jsme zakotvili na 6 dní v Bentotě, ubytování jsme si našli přes booking a ani zde jsme nebyli zklamaní. V Bougain Villa byli všichni velmi milí a neustále nápomocní. Naši evropští hoteliéři by k nim mohli jezdit na výuku, jak se chovat k zákazníkům. V Bentotě jsou 3 krásné písečné pláže s pozvolným přístupem do oceánu. Děti byly nadšené z vln a užívaly si skákání v nich. Najdete zde želví záchrannou stanici a krásný Kande Viharaya Temple. Náš pobyt jsme ukončili 30. prosince, a zkonstatovali jsme, že nám vůbec nescházel vánoční shon (děti měly ježíška o týden dříve). Touto cestou ještě jednou děkuji Kubovi za pomoc a je jen obrovská škoda, že jsme neměli možnost se setkat osobně. Už po návratu jsme věděli, že se na Srí Lanku v budoucnu vrátíme. Za nás můžeme doporučit na 100 %.

  #25920 Odpovědět
  Jana a Jáchym Dvořákovi
  Host

  Moc děkujeme za krásnou dovolenou! Cestovali jsme se dvěma dětmi 14 a 17 let. Náš 11-denni okruh byl nádherný. Viděli jsme kus krásné země. Velký dík patří průvodci a řídiči v jedné osobě Krishanovi. Skvělý člověk se smyslem pro humor a nekonečnou trpělivostí pro „crazy turist“. Skvělá komunikace, příjemná atmosféra po celou dobu okruhu. I po teroristických útocích, které nás zasáhly a na klidu rozhodně nepřidaly. Díky Krishane, bylo nám ctí a potěšením strávit s Tebou 11 dnů. Loučení bylo těžké.
  Závěr dovolené jsme trávili v Unawatuna, kde jsme si hotel zařídili sami přes Booking. Hotel Kahuna splnil naše očekávání. Krásná zahrada, velmi milý personál a super snídaně.
  Zažili jsme krásná historická místa plná energie, ale i rafting či kanyoning. Všechno vyšlo na jedničku a závěrečné vypouštění mořských želv do oceánu bylo pro dceru opravdu silným zážitkem. Díky za něj.
  Jsem opravdu moc ráda, že děti viděly jak se žije jinde. Mnoho informací a srovnání získaly od Krishana. Lekce angličtiny byly fajn. Pro nás všechny to bylo velmi obohacují.
  Děkujeme Pavle za výbornou volbu okruhu a organizaci. Věříme, že se ještě vrátíme. Srí Lanku máme pod kůží 🙂
  Jana, Jáchym, Ema a Marek

  #26112 Odpovědět
  Pavel a Iva
  Host

  Ahoj všichni, kdo ještě nejste rozhodlý 🙂
  Pokud jste ještě nebyli na Srí lance a chceteli ji opravdu poznat, vřele doporučuji využít služeb Jakuba. Domluvili jsme si vlastní 11denní okruh a díky našemu řidiči Vikymu jsme prožili opravdu ůžasnou dovolenou. Viky nám byl nejen řidičem, ale i rádcem a bez něj bychom nezvládli tolik zážitků v tak krátkém čase.
  PS: Jediný negativní zážitkem byla pro nás cesta modrým vlakem. Vlak je přecpaný turisty a určitě neuvidíte nic nového co by nebylo vidět z auta.

  #55595 Odpovědět
  Zdenek
  Host

  V říjnu jsme s partou přátel navštívili Srí Lanku , náš plán byl poznat ostrov a pak pár dnů odpočívat u oceánu. Před cestou jsme si spoustu věcí nastudovali z internetu a při tom jsme narazili na stránky Kuby a Páji. Oslovili jsme je a oni nám připravili nádherný poznávací okruh po ostrově. Pro nás bohužel jen 5 denní , i přes tento krátký čas jsme viděli mnoho zajímavých a krásných míst na tomto ostrově. Řidič jménem SUMI , který nás celou dobu doprovázel byl velice pozorný a milý a vždy se nám snažil maximálně přizpůsobit každodenní program dle našich požadavků. Hotely, kde jsme každý den přespávali, byly na vysoké úrovni a vždy včas připravené , jídlo skvělé, obsluha perfektní a usměvavá. Po absolvování okruhu nás řidič dovezl až před náš hotel , který jsme měli rezervovaný přes BOOKING.COM. Měli jsme to štěstí , že se náš hotel nacházel v oblasti, kde Kuba s Pájou žijí a tak jsme se s nimi setkali i osobně.
  Těm co zatím jen váhají , že navštíví Srí Lanku, můžeme jen doporučit , byla to jedna z našich nejhezčích dovolených a již při odjezdu jsme se domluvili , že se příští rok určitě vrátíme, abychom procestovali další část ostrova.
  Děkujeme Kubovi a Páje za skvělou dovolenou a přejeme jim spoustu dalších nadšených a spokojených klientů.
  Zdenek, Simona, Karolína, Tomáš , Hela, Jirka

  #56388 Odpovědět
  Katka Papežová
  Host

  Uzili jsme si krasny 9ti denni okruh po Sri Lance. Velmi ochotny ridic, krasna ubytovani s dokonalymi vyhledy a kazdy den absolutne plny zazitku. Rozhodne se vyplatil kazdy dolar, euro, rupie, kterou jsme tu nechali. Lide jsou zde vsichni mili, usmevavy a pratelsti a turista ma opravdu pocit, ze je zde vitan.
  Muzeme doporucit cestu na Sri Lanku i Pavlu a Kubu.
  Diky moc

  Katka, Martina a Dana

  #58619 Odpovědět
  Dana a Jirka
  Host

  Jsme plní čerstvých, jen těch nejlepších dojmů, z našeho jedenáctidenního putování ostrovem s řidičem Krišanem. Jsme rádi, že jsme objevili tyhle stránky, nakontaktovali jsme pana Jakuba, s ním naplánovali drobné úpravy okruhu dle našeho přání, které pak ještě dle situace a zkušeností doladil náš řidič. Řidič Krišan je profesionál, nejen na silnici, ale i jako průvodce, je nevtíravý, ale velmi pozorný, kromě toho i milý. Sednout si s řidičem je hodně důležité, trávíte s ním skoro celý den a Krišan věděl jak na to. Nevyužili jsme jen nabídky hotelů, ubytování jsme si zajistili sami, rádi poznáváme zemi bydlením v soukromí, které jsme si přes booking.com i na Srí Lance našli. Pro odpočinek po okruhu jsme na pár dnů zvolili pláž Dalawella u Unawatuny. Takže našim známým budeme doporučovat tenhle skvělý projekt, který hodně pomáhá místním šikovným řidičům. Díky.

  • Odpověď byla upravena 4 roky, 2 měsíci uživatelem Jakub.
  #63172 Odpovědět
  Lucie
  Host

  Před nedávnem jsme se vrátily ze Srí Lanky, spokojené a s mnoha zážitky. 
  Před cestou jsme měly trochu obavy, zda je bezpečné na Srí Lanku v současné době vůbec cestovat. Zarazilo nás varování MZV před horečkou dengue. Jsme rády, že jsme se nakonec rozhodly vycestovat tam, protože naše obavy se ukázaly jako liché. 
  Při domlouvání 13denního okruhu jsme komunikovaly přes e-maily s Jakubem. Jeho reakce byly velmi rychlé a celá komunikace probíhala hladce. Ocenily jsme, když se s námi druhý den našeho pobytu spojil telefonicky, aby si ověřil, že je vše v pořádku. 
  Naším řidičem byl Krishan, který rozhodně rovněž velmi přispěl k tomu, jak pohodová ta dovolená byla. Staral se nejen o řízení, ale zajišťoval i spoustu věcí okolo. Bylo na něj spolehnutí, trpělivě zodpovídal všechny naše dotazy, snažil se vyhovět našim přáním, byl tak akorát komunikativní a nezapomeneme na jeho smysl pro humor. Jsme rády, že jsme Krishana mohly poznat.
  Po skončení okruhu jsme si zajistily ještě týden na pláži v Unawatuně, což můžeme rovněž doporučit. Je tam krásně.

  Takže děkujeme Krishane, děkujeme Jakube, děkujeme Srí Lanko :o),
  Lucie a Zuzana

  #66444 Odpovědět
  Jirka
  Host

  Rád bych tímto poděkoval Pavle i Jakubovi za zprostředkování našeho pobytu/okruhu na Srí Lance na přelomu listopadu a prosince letošního roku. Vše proběhlo perfektně a hladce. Náš řidič Dammith byl velmi milým a příjemným společníkem i průvodcem na naší cestě. Byli jsme mile překvapeni velmi dobrou úrovní ubytování v průběhu okruhu ve vnitrozemí. I lokality jednotlivých hotelů byly vybrány výborně. Zbýající dny jsme strávili na pobřeží v doporučeném hotelu v Dickwelle, kde jsme byli také velmi spokojeni. Děkujeme a dalším cestovatelům bez váhání doporučujeme se na Pavlu a Jakuba obrátit.

  #67215 Odpovědět
  Rosťa a Iveta
  Host

  Absolvovali jsme sedmidenní okruh začátkem prosince 2019, věnoval se nám řidič pan Krišan. Vše proběhlo dle našich představ. Chceme tímto poděkovat za celý průběh okruhu a za přístup zejména pana Krišana. Byli jsme spokojeni.

  #76358 Odpovědět
  Petr a Jarka
  Host

  V létě jsme absolvovali 16 denní cestu kolem Srí Lanky. Moc děkujeme Jakubovi a Pavle za perfektní organizaci. Okruh byl výborný – vše klaplo podle plánu. Srí Lanka je opravdu velmi krásná země. Měli jsme také to štěstí, že jsme byli v Kandy v době festivalu (12. – 13. 8.) – užasný zážitek. Jen pokud někdo pojede v tuto dobu, tak je zbytečné jít na Kandy dance – to je jen komerční odvar toho, co se pak vidí v průvodu.

  Řidič Ravi byl velmi ochotný a zařídil vše co bylo třeba. Přizpůsoboval program podle našich přání, zařídil vše co jsme si přáli. Jediné co lze vytknout je, že moc nekomunikoval – občas něco řekl, ale pokud jsme se přímo na něco nezeptali, tak to neřešil. Možná, že pro jiné cestovatele je toto výhoda. Nicméně, vzhledem k tomu, že jsme byli dobře vybaveni knižními průvodci a nemáme problém se sami zeptat, tak bylo vše OK. Víme, že jeho úloha byla řidič a ne průvodce – nicméně máme zkušenosti z jiných cest, kdy se řidiči více snažili o zemi informovat a ukázat i zajímavosti, které nejsou v žádném průvodci a sami nás zavedli i do netradičních míst. Skvělé bylo, že Ravi s námi zůstal i poslední 3 dny v Trincomalle, kde náš okruh končil a pak nás odvezl na letiště. To bylo výborné.

  Celkově byla cesta skvělá a zajištění cesty Pavlou a Jakubem budeme všem doporučovat

  DÍKY!!!

  #161666 Odpovědět
  Libor
  Host

  Před cestou jsme si s Jakubem ujasnili co všechno chceme vidět a jaké jsou možnosti. To doporučujeme, aby se dalo všechno časově stihnout. Volili jsme velký 13-denní okruh, který jsme jen lehce poupravili. Ohledně řidiče jsme přes počáteční nejistotu rychle zjistili, že Ravi je absolutně skvělý. Auto klimatizované, kvalitní, prostorné se spoustou místa pro nás i naší hromadu kufrů. Ravi nás bezpečně všude dovezl, dovedl k pokladně, vykomunikoval lístky včetně slevy pro děti, ukázal cestu a podobně. Dopředu se ptal zda chceme průvodce a upozorňoval, kde se nám mohou zbytečně nutit. I přes naši slabou angličtinu jsme se s ním vždy domluvili. Sám zastavil kde bylo něco zajímavého i nabídl co ještě při cestě vidět. Pomáhal s výběrem stravování, domlouval nepálivá jídla. Pomohl i s nákupen karty do telefonu. Při návštěvě zbytků starých měst nám bylo až trapně jak nás vždy popovezl pár metrů k další zajímavosti a šetřil nám naše kroky i čas. V Knuckles nám u průvodců domluvil návleky proti pijavicím pro všechny a protože jsme zmokly i se opakovaně ptal zda jsme v pořádku a nabízel čaj. Z různých výroben jsme například navštívili bylinnou zahradu, která byla hezká, výklad zajímavý, ale ceny „lektvarů“ vysoké. Koupili jsme symbolicky jen jeden. Z dalších návštěv doporučujeme především výrobnu střešních krytin a výrobnu batiky, kde bylo vše předvedeno a daleko lepší výběr i ceny než jinde. Některé věci jsme si do programu předem přidali a především Lipton Seat byl opravdu nádherný. Doporučujeme se nahoru vyvézt Tuk Tukem a dolu se projít. Velmi se nám líbil Konec světa v Národním parku Horton Plains. Odtud jsme pak cestovali vlakem. Cesta dobrodružná, určitě zajímavá, ale dlouhá a podruhé bychom přecpaný vlak asi vynechali. Zklamalo nás ubytování u Singharaja, které se zde ale špatně hledá, což chápeme. Ostatní ubytování bylo kvalitní a bez problémů. Vlastní Singharaja byla zajímavá, ale mezi TOP místa bych ji nezařadil. Jinak krásné památky, kultura, příroda, sloni, opice, … Po ukončení okruhu jsme se ubytovali v Hikkaduwa, kde je korálový útes na krásné šnorchlování a i jsme potkali velkou želvu se kterou jsme si zaplavali. Vlakem jsme individuálně navštívili Galle a především Bentota, kde výlet lodí přes mangrovi a po řece až k moři se nám moc líbil. Těžko popisovat všechna krásná místa a rozepisovat naše zkušenosti. Tím si musí projít každý sám, ale většinou stačí selský rozum. Návštěvu Srí Lanky určitě doporučujeme, není se čeho bát. S podporou Jakuba a Pavly v přípravě poznávacího okruhu včetně ubytování a domluvení skvělého řidiče jsme ušetřili spoustu času i energie a mohli se věnovat tomu hlavnímu, poznávání krásného kousku světa.

  Moc děkujeme

  #161667 Odpovědět
  Jozef a Hanka
  Host

  Zdravíme všechny nové potencionální turisty, kteří se rozhodnou objevovat krásy Srílanky . Ve skrytu duše jim to co tam na ně čeká závidíme.
  My jsme měli to štěsti, že jsme náš 7 denní okruh po tomto zeleném šťavnatém ostrově absolvovali na doporučení Jakuba, jeho milé ženy Páji s řidičem Sumim. Silnice jsou zde ne vždy dost široké a tak jsme zpočátku chvílemi zavírali oči ale brzy jsme zjistili, že jsme v dobrých rukou. Sumi jezdí bezpečně a s úsměvem.
  Navštívili jsme řadu krásných míst, parků a památek ,které se nám hluboko vryli do paměti. Asi nemá smysl popisovat vše, to si každý musí prožít a vychutnat, ale určitě musím vzpomenout na noční výstup na Adamovou horu. Tady každý zjistí jak na tom je fyzicky, ale odměna která vás čeká na vrcholu v podobě nádherného východu slunce stojí za to. Každý den jsme přespávali na jiném místě. Penziony a hotely byli vždy čisté, vkusné zařízeny s neskutečnými výhledy do přírody a s výbornými snídaněmi. Tady jsem se naučil pít čaj s mlékem, do té doby pro mne nepředstavitelné…
  Byli jsme také mile potěšeni jak skromní a příjemní lidé zde žijí. Naše putování po ostrově jsme zakončili na nekonečných a opuštěných plážích v Tangale, kde jsme strávili 4 noci. Když jsme se loučili s našim průvodcem, slíbili jsme si že se do tohoto koutu světa musíme ještě jednou podívat . Pájo, Jakube, Simi, dík za super zážitek
  S pozdravem Jozef a Hana

  #161668 Odpovědět
  Lenka
  Host

  Naše rozhodnutí využít služeb Pavly a Jakuba se ukázalo jako skvělé. Na tom, že se nám na Srí Lance tolik líbilo, má lví podíl náš úžasný řidič, Vicky, se kterým jsme strávily 9 dní putováním po krásách této země. Velice jsme si lidsky sedli, mohly jsme se na něj absolutně spolehnout, byl nám velmi milým a starostlivým společníkem. Nebylo lehké se s ním rozloučit. Ukázal nám místa, která bychom bez něj neměly šanci s využitím hromadné dopravy vidět, v horách zastavoval na úžasných vyhlídkách, někde se i vyhnul hlavním trasám a jel po menších silnicích, kde bylo mnohem krásnější okolí. Je to člověk na svém místě. Jsme velice rády, že jsme právě kvůli těmto věcem a kvůli úspoře času a nervů s veřejnou dopravou, zvolily tuto formu cestování. Ani ty dva týdny nebyly dost. Děkujeme Pavle a Jakubovi za zprostředkování! Lenka a Adela

  #161669 Odpovědět
  Kateřina a Petr Horčičkovi
  Host

  Ve středu 18.3. jsme se vrátili z přenádherné Srí Lanky a už se nám po ní moc stýská. Tato země nám splnila mnoho snů. Dovolená by byla však poloviční, kdybychom nekontaktovali p.Jakuba a kdyby s námi necestoval úžasný řidič Krishan. Jsme opravdu šťastní, že jsme na tyto stránky narazili a rozhodli se využít jejich služeb. Jakub odpovídal na veškeré naše dotazy, naplánoval týdenní okruh na míru, předal spoustu informací.. Nejdřív jsme měli trochu strach, protože jsme poprvé cestovali mimo Evropu a bez CK, neumíme perfektně anglicky atd, ale obavy byly zbytečné a vše proběhlo vysoce nad očekávání. Krishan na nás čekal na letišti, okamžitě najel na přátelskou vlnu, avšak choval se zároveň profesionálně, poradil absolutně se vším, vyprávěl o místních zvycích, vzal nás na tradiční jídlo, doporučil spoustu věcí, program po domluvě za pochodu upravoval, abychom vše stihli. Nakonec jsme viděli ještě mnohem víc, než bylo v programu. Dokonce když jsme například zastavili u stánku s ovocem, vyjednával za nás cenu a vybral nejlepší kousky atd atd. Jsme maximálně spokojeni. Kdybychom si například půjčili auto sami, nejen že bychom byli v šoku z místního provozu, ale neodvezli bychom si tolik krásných zážitků. Druhý týden jsme již sami navštěvovali pláže a odpočívali. I to bylo samozřejmě nádherné, ale nedá se srovnávat s poznáním z prvního týdne s Krishanem.

  Mockrát děkujeme!!

  #161670 Odpovědět
  Láďa, Dianka, Honza
  Host

  Chtě nechtě se i my musíme přídat k místním chvalozpěvům, využít služeb Jakuba se zpětně ukázalo jako vyníkající rozhodnutí. Plán jsme měli na 11 dní, zbytek dovolené jsme trávili na jihozápadě, konkrétně v Unawatuně a posléze v Negombu. Za tu dobu jsme navštívili veskrze všechna must-see místa, náš roadtrip probíhal po okruhu Anuradhapura, Polonnaruwa, Dambulla, Kandy, Nuwara Eliya, Ella a Galle. Ideální počasí (máte-li rádi horká vlhká léta), báječní místňáci (vřelí, positivní lidé, ovšem někteří vidí v turistovi spíš zajímavou možnost k přivýdělku) a klasicky skvělé asijské jídlo (nejste-li milovníkem kořeněných a very hot spicy pokrmů nevadí, zde se jimi za pár dní stanete, není totiž moc na výběr, nechcete-li zemřít na podvýživu). To, co přítomnost na Srí Lance ale posunulo do nezapomenutelné roviny, byl nicméně až náš průvodce Damith. Bez jeho péče, přátelského přístupu a pozoruhodné schopnosti dokázat s úsměvem uřídit ve zdraví tamější silnice, by výlet mnohé postrádal. Po celou dobu byl vystaven naší všetečný zvědavosti a čelil statečně našim otázkám na místní kulturu, zvyky, způsoby života apod. A obstál výtečně. Jeho konejšivá hláška „No problem, sir“ nám už nyní chybí.

  Takže díky Jakube, díky Damithe za krásný čas na kouzelné Srí Lance.

  #161836 Odpovědět
  Simona
  Host

  Dobrý den, chceme jet jako rodina 2+2 malé děti na SríLanku v březnu 2022 zřejmě…uvítáme rady a případně kontakt na „Jakuba“, zřejmě to bude lepší, než plánovat a řídit sami v divokém místním provozu. Děkuji předem za odpověď a rady k ceste.

  #161837 Odpovědět
  Host

  Dobrý den Simono, číslo na Jakuba je 724 427 099, určitě se mu ozvěte a vše vám naplánuje, popř. email: jakub@srilankainfo.cz

  #161838 Odpovědět
  Martina Šípková
  Host

  Mohu poprosit o kontakt na Jakuba ?? Odletame na Srilanku 9.3

Aktuálně je na stránce zobrazeno 60 příspěvků - 1. až 60. (z celkem 91)
Odpověď na téma: Napsali o NÁS
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">