Plážové destinace na Srí Lance

Arugam Bay

Vzdálenost od letiště: 320km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 8 hodin

Arugam Bay je malé město v zátoce na východním pobřeží ostrova a nachází se přibližně 320 kilometrů od hlavního města Colomba. Arugam Bay je proslulá svými vlnami vhodnými pro surfování. 
 
Více informací o této destinaci


Bentota

Vzdálenost od letiště: 115km
Čas potřebný na cestu automobilem: 2 až 2,5 hodiny

Bentota je původně rybářská vesnice nacházející se přibližně 70 kilometrů od hlavního města Colomba. Bentota a okolí nabízí dlouhé písečné pláže.
 
 Více informací o této destinaci


Hikkaduwa


Vzdálenost od letiště:
145km
Čas potřebný na cestu automobilem: 2 až 3 hodiny

Hikkaduwa je jedním z největších plážových středisek na Srí Lance vzdálené přibližně 100 kilometrů od hlavního města Colomba. Pokud vyhledáváte nekonečné množství restaurací a barů, pak je Hikkaduwa tím pravým místem.
 
Více informací o této destinaci


Mirissa

Vzdálenost od letiště: 180km
Čas potřebný na cestu automobilem: 3 až 4 hodiny

Mirissa je bývalá rybářská vesnice a nabízí přibližně kilometr a půl dlouhou písečnou pláž. Nachází se 150 kilometrů jižně od hlavního města Colomba a a 15 kilometrů od města Matara.

Více informací o této destinaci


Negombo

Vzdálenost od letiště: 10km
Čas potřebný na cestu automobilem: 20 minut

Negombo má tu největší výhodu a to tu, že se nachází blízko mezinárodního letiště. Pláže zde jsou široké a písčité, ale bohužel špinavé a ne moc hezké. Vzdálenost od hlavního města Colombo je přibližně 35 kilometrů. 

Více informací o této destinaci


Tangalle

Vzdálenost od letiště: 220km
Čas potřebný na cestu automobilem: 4 až 5 hodin

Tangalle je poměrně velké město s dlouhými klidnými písečnými plážemi. Naleznete zde pouze pár hospod, barů a je to velmi klidné místo. Nachází se 200 kilometrů od hlavního města Colomba.

Více informací o této destinaci


Trincomalee

Vzdálenost od letiště: 230km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 6 hodin

Trincomalee je město na východním pobřeží ostrova a nabízí písečné pláže bez vln (období: duben – říjen) s průzračnou vodou. Kousek od Trincomalee naleznete krásnou pláž Nilaveli a Pigeon Island. Ostrov, který je vhodný k potápění. Trincomalee se nachází 255 kilometrů od Colomba. 

Více informací o této destinaci


Unawatuna

Vzdálenost od letiště: 155km
Čas potřebný na cestu automobilem: 2,5 až 3,5 hodiny

Unawatuna je místo, které leží v zátoce a proto zde najdete jednu z nejklidnějších pláží na jihovýchodním pobřeží Srí Lanky, co se do velikosti vln týče. Zejména z tohoto důvodu je pláž  vhodná pro rodiny s dětmi. Unawatuna je vzdálena 10 kilometrů od pevnosti ve městě Galle a 125 kilometrů od hlavního města Colomba.

Více informací o této destinaci