Vízum na Srí Lanku

 

 

 

Aktuální informace o vízech prosíme vždy kontrolovat přímo na stránkách ETA, kdy se vzhledem ke světové situaci pravidla pro vízovou povinnost neustále mění. 

 

Obecně ale platí že, každý kdo chce na ostrov přicestovat, musí se před příjezdem registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit poplatek za vízum (pokud není momentálně vyjímka pro podporu turismu a víza nejsou zdarma) kreditní kartou 50$. Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti  v ceně 55$. Doporučujeme však vízum vyřídit online, jednak je levnější a jednak se vám může stát, že po vás bude letecká společnost vízum vyžadovat již na odletovém letišti a pokud ho nemáte, mají právo vás nepustit do letadla.

Jakmile vyplníte žádost o vízum, přijde vám potvrzení během cca 24hodin na váš email, vízum jako takové obdržíte do pasu po příletu na letišti při celní kontrole. Dbejte prosím na kontrolu všech vyplněných detailů, pokud nebude jakýkoliv údaj souhlasit s údajem ve vašem pase, pak vás na letišti při celní kontrole požádají o zakoupení nového víza. Detailní návod, jak vízum vyřídit najdete na našem Facebooku v sekci Obrázky, Vízum. Také upozorňujeme, že se může stát, že na email potvrzení nepřijde, pak si můžete status víz ověřit přímo na stránkách ETA.

Pří koupi víza si můžete vybrat vízum do délky pobytu až na 3 měsíce.

Prodloužit platnost turistického víza se dá dvakrát. Maximální délka pobytu je 6 měsíců, kdy prodloužení na další tři měsíce je již zpoplatněno ( ke dni 11.05.2020 to bylo částkou 10.000 LKR na osobu (opět prosím vždy aktuální ceny kontrolovat přímo na imigračním oddělení)

V případě cesty za jiným než turistickým účelem je nutno žádat o vízum na velvyslanectví Srí Lanky v zahraničí. Nejbližší se nachází ve Vídni:

Velvyslanectví Srílanské demokratické socialistické republiky ve Vídni

Rainergasse 1/2/5, Vienna A-1040
Telefon: +43-1-5037988
E mail: embassy@srilanka.at

Prodloužení víza provádí po předchozí registraci u Aliens Bureau, Ground Floor, New Secretariat Building, Colombo srílanský imigrační úřad Depatment of Immigration and Emmigration, Galle Buck Road, Colombo, Tel: 00-941-429851. K Prodloužit platnost turistického víza se dá dvakrát. Maximální délka pobytu je 6 měsíců.

 

 

 

 

Vízum v pasu

Vízum v pasu