Vízum na Srí Lanku

Aktuální informace o vízech prosíme vždy kontrolovat přímo na stránkách ETA, kdy se vzhledem ke světové situaci pravidla pro vízovou povinnost neustále mění. 

Od 17.04.2024 zařadila Srí Lanka ČR mezi země, jejichž občané nemusí žádat pro cestu za turistickým účelem s délkou pobytu do 60 dní o vízum. Občané ČR, kteří cestují na Srí Lanku za turistickým účelem s délkou pobytu do 60 dní, jsou v rámci nového systému e-visa osvobození od požadavku získání víza a uhrazení vízového poplatku.

https://www.srilankaevisa.lk/

Prodloužit platnost turistického víza se dá dvakrát. Maximální délka pobytu je 6 měsíců, kdy prodloužení na další tři měsíce je již zpoplatněno ( ke dni 11.05.2020 to bylo částkou 10.000 LKR na osobu (opět prosím vždy aktuální ceny kontrolovat přímo na imigračním oddělení)

V případě cesty za jiným než turistickým účelem je nutno žádat o vízum na velvyslanectví Srí Lanky v zahraničí. Nejbližší se nachází ve Vídni:

Velvyslanectví Srílanské demokratické socialistické republiky ve Vídni

Rainergasse 1/2/5, Vienna A-1040
Telefon: +43-1-5037988
E mail: embassy@srilanka.at

Prodloužení víza provádí po předchozí registraci u Aliens Bureau, Ground Floor, New Secretariat Building, Colombo srílanský imigrační úřad Depatment of Immigration and Emmigration, Galle Buck Road, Colombo, Tel: 00-941-429851. K Prodloužit platnost turistického víza se dá dvakrát. Maximální délka pobytu je 6 měsíců.

Vízum v pasu

Vízum v pasu