Vízum na Srí Lanku

ELEKTRONICKÝ VÍZOVÝ SYSTÉM ETA OD 1.1.2012

 

Srí Lanka od 1.1.2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců – do 30 dnů. Každý kdo chce na ostrov přicestovat, musí se před příjezdem registrovat nawww.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kreditní kartou 35$. Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v Kolombu v ceně 40$. Toto, ale nedoporučuji! Může se Vám stát, že po Vás bude letecká společnost vízum vyžadovat již na odletovém letišti a pokud ho nemáte, mají právo Vás nepustit do letadla. V případě cesty za jiným než turistickým účelem je nutno žádat o vízum na velvyslanectví Srí Lanky v zahraničí. Nejbližší se nachází ve Vídni:

Velvyslanectví Srílanské demokratické socialistické republiky ve Vídni

Rainergasse 1/2/5, Vienna A-1040
Telefon: +43-1-5037988
E mail:embassy@srilanka.at

Prodloužení víza provádí po předchozí registraci u Aliens Bureau, Ground Floor, New Secretariat Building, Colombo srílanský imigrační úřad Depatment of Immigration and Emmigration, Galle Buck Road, Colombo, Tel: 00-941-429851. K prodloužení víza je zpravidla potřeba prokázat účty útraty 30 USD na den. Prodloužit se dá vízum 2x. Maximální délka pobytu je 6 měsíců.

 

Od 1.8.2019 jsou víza na Srí Lanku po zkušební dobu šesti měsíců zdarma. Vláda spustila tento projekt pro podporu turismu na Srí Lance. Stále je nutné si vízum vyřídit na webových stránkách nebo při příletu na Srí Lanku, jediný rozdíl je v tom, že poplatek za vyřízení víza není zpoplatněn.

 

Vízum v pasu

Vízum v pasu