Surfové lokality na Srí Lance

ozzy1

Pláže nejsou jen na opalování, to vám řekne každý surfař. Zejména na Srí Lance, jedné z nejspolehlivějších surfovacích destinací v Indickém oceánu. Od počátku 60. let láká Srí Lanka surfaře z celého světa.

Na jaké pláže se vydat

 

Nejlepší surfovací místa se nacházejí na jížním a východním pobřeží. Samozřejmě, že zde jsou rušnější místa jako Hikkaduwa nebo Arugam Bay. Arugam Bay a Hikkaduwa jsou jedny z top surfovacích destinací na Srí Lance. Ale existují zde i klidnější lokality na surfování jako Ahangama, Weligama nebo Mirissa. Weligama je vhodná pro začátečníky. Vlny se zde lámou daleko od pobřeží. Surfové sezony jsou na jihu a západu od listopadu do dubna, na východě od května do října. Pokud navštívíte například jih v červenci, zeptejte se místních, ti vám nejlépe řeknou kde se dají najít správné vlny i v tomto období. Surfovací lekce stojí kolem 3.000,-Rs/hodina, půjčení surfu cca. 400,-Rs/hodina. Surfovací lekce se dají pořídit skoro v každém větším městě.

 

 

Surfové lokality na Srí Lance

 

jih2ozzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Surf campy na Srí Lance

ozzy2
Ti, kteří mají čas strávit týden učením se ježdění na surfu je nejlepší způsob jak se naučit jezdit na vlnách, navštívit nějaký surf camp. Týden se o vás stará skupina profesionálů, ukáží Vám jak na základy surfu, jak se chová oceán a jak se starat o prkno. Za týden se naučíte mnohem více než za měsíc samouky. Na Srí Lance je spusta surf housů, kde Vám pobyt rádi zprostředkují. V dnešní době je také možnost zařídit surf camp s česky hovořícími instruktory.
Surfová předpověd počasí pro oblast Galle

Surfová předpověd počasí pro oblast Matara

Surfová předpověd počasí pro oblast Arugam Bay