Příběh stránek

Proč stránky vznikly a kdo jsem

 

Krátce bych Vám chtěl představit proč tyto stránky vlastně vznikly. S manželkou jsem procestoval hodně zemí a vždy jak se říká “na vlastní pěst”, tedy když nepočítám naší první společnou dovolenou v Egyptě…:-) Jak je dnes známo, dá se cestovat velice levně do mnoha exotických krajů světa, zejména pokud si člověk trochu ,,zabrouzdá,, internetem. Možnosti koupi letenek jsou neomezené a tak stačí výhodně nakoupit a vypravit se téměř na kterýkoliv konec světa, tak jako jsme to dělali my s manželkou.

Ovšem na místě Vás již žádné “jisté” informace nečekají a poznáváte zemi po svém, respektivě po tom, kde Vás kdo jak obral, kde jste naopak usmlouvali ,,dobrou,, cenu, našli výhodné ubytování, nebo se naopak pěkně zmýlili. Ke konci dovolené má již člověk celkem dobrou představu co a jak a za kolik kde funguje, nicméně je to právě až na konci dovolené. Samozřejmě existují průvodci typu Lonely Planet, kteří člověka alespoň částečně nasměrují, ale tyto průvodcovské knihy jsou napsány v jistém čase a doba jde velmi kupředu, proto zejména ceny (které jsou jedny z nejdůležitějších) nejsou moc aktuální.

A tudy se dostáváme k původu stránek. Cestu, kterou jsme absolvovali minulý rok po Srí Lance jsme měli veliké štěstí na řidiče, se kterým jsme Srí Lanku procestovali. A tak na konci cesty jsme si vzali jeho telefonní číslo, že jej budeme prezentovat a dávat kontakt známým, protože jsme s ním byli nad míru spokojeni. A co je lepšího než vyjet na dovolenou a vědět, že na Vás na letišti někdo čeká a nemuset se prodírat mraky nabízejícím se řidičům za přemrštělé ceny?

Když jsem nad tím ale tak přemýšlel, došel jsem k názoru, že nejen moji známí by uvítali tento klidný přílet na Srí Lanku. Přílet s dávkou jistoty, že dostávám za přiměřenou cenu co chci. A tak jsem se rozhodl založit tyto stránky. Sami můžete vidět, že jsou velmi amatérské, ano, nejsem žádný ,,iták,, ale myslím, že k podání informací bohatě stačí a slibuji, že na vylepšení budu nadále pracovat…:-)

 

Současný život na Srí Lance

 

A pár slov o mém současném pobytu na Srí Lance: poté co jsme se z poslední cesty s manželkou vrátili domů jsme se poněkolikáté utvrdili v tom, že chceme žít tak trochu ,,jinak,, rozhodli jsme se tedy zcela změnit své hodnoty, překopat život a přizpůsobit se tak, abychom mohli minimálně zimu, kterou nemáme rádi trávit někde v teple – Srí Lanka byla jasná volba (krásné písčité dlouhé pláže, možnost naučit se surfovat, jíst čerstvou zeleninu a ovoce, potkávat a seznamovat se s příjemnými lidmi, jakými Srí Lančané jsou a kdyby se nám zastesklo po domově můžeme si zajet do hor, kde je chladné počasí).

Nyní jsme tedy na tomto krásném ostrově a snažíme se poradit a pomoci Vám všem, kteří cestujete tak jako my…”na vlastní pěst”. Nejsme cestovní kancelář a proto neočekávejte, prosím, ani služby, které byste měli v případě, že byste si zaplatili pobyt s CK. Funguji pouze jako prostředník mezi řidičem a Vámi. Je to můj koníček, který se třeba časem změní v něco víc, ale kdo ví…nebudeme předbíhat.

Pokud se se mnou a manželkou budete chtít vidět osobně, kontaktujte nás a můžeme se s Vámi sejít.