Příběh stránek

Proč stránky vznikly a kdo jsem

 

Krátce bych vám chtěl představit proč tyto stránky vlastně vznikly. S manželkou jsem procestoval hodně zemí a vždy jak se říká “na vlastní pěst”, tedy když nepočítám naší první společnou dovolenou před mnoha lety v Egyptě…:-) Jak je dnes známo, dá se cestovat levně do mnoha exotických koutů světa, zejména pokud si člověk trochu ,,zabrouzdá,, internetem. Možností ke koupi letenek je neomezeně a tak stačí výhodně nakoupit a vypravit se téměř na kterýkoliv konec světa, tak, jak cestujeme i my s manželkou.

Zatímco však koupě letenky je poměrně snadná, na místě, kam doletíte vás již žádná jistota nečeká a poznáváte zemi po svém. Respektivě až s postupem času poznáte mnohé ze země, zejména již než dorazíte z letiště na hotel zjistíte, o kolik vás řidič cestou obral..přiznejme si, tento prvotní zážitek cesty z letiště máme snad všichni. S postupem času sami zjistíme, že ta cenu, kterou jsme tak zázračně uhádali vlastně tak zázračně výhodná nebyla. Hledáme si ubytování     na rezervačních serverech, ale parkrát jme zjistili, že fotky nebo poloha neodpovídají skutečnosti. Ale když už jsme na místě, nemáme čas ani chuť shánět ubytování jiné, se kterým bysme byli více spokojeni. Nebo se nestěhujeme již jen proto, že by ubytování po nás vyžadovalo storno poplatky. Nebo naopak narazíme na kouzelné místo, o kterém kdybychom věděli dříve, zůstali bychom zde delší dobu. Ke konci dovolené má již člověk celkem dobrou představu co a jak a za kolik kde funguje, kde se měl ubytovat, kam se měl jít najíst, nicméně to vše ví právě až na konci dovolené. Samozřejmě existují průvodci typu Lonely Planet, kteří člověka alespoň částečně nasměrují, ale tyto průvodcovské knihy jsou napsány v jistém čase a doba jde velmi kupředu, proto zejména ceny nejsou příliš aktuální a nabídka ubytování se s postupem času také velice rychle mění.

A tímto se dostáváme k původu stránek. Cestu Srí Lankou, kterou jsme absolvovali po našem  příletu na tento kouzelný ostrov,  jsme měli veliké štěstí na řidiče, se kterým jsme Srí Lanku procestovali. Mladý usměvavý hoch, řidič, který nás vzal na mnohá krásná místa, nechal ochutnat nesčetně ovoce, o kterém jsme neměli ani ponětí, pověděl nám mnoho o místním životě a byl bravurním řidičem v tak hektické dopravě. V poslední den naší cesty jsme se těžko loučili a jediné, co jsme pro něj mohli v tu chvíli udělat, bylo převzít si jeho kontakt, tak jak nás o to požádal a věnovat doma pár hodin času s vytvořením stránek, kde byste se nejen o něm, ale také o důležitých informacích cesty na Srí Lanku dozvěděli.

Sami můžete vidět, že jsou velmi amatérské, ano, nejsem žádný ,,iták,, ale myslím, že k podání informací bohatě stačí. Díky internetu si tak můžete udělat představu o dovolené na Srí Lance a procestovat ji s certifikovaným řidičem, který pro vás objevil i ubytování, které je čisté a my sami jsme jej navštívili, tak víme, že je nejen čisté, ale i pěkné. Způsobu cestování je v dnešní době mnoho, a ať se již rozhodnete pro kterýkoliv, věřím, že si Srí Lanku zamilujete, protože je to opravdu nádherná země.