Vnitrozemí

 

Adamova Hora

Vzdálenost od letiště: 135km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 6 hodin

Třetí nejvyšší hora Srí Pada (Adamova Hora) dosahuje do výšky 2.243 m n.m a pokud se na tuto horu vydáte, budete muset překonat převýšení přibližně 1000 metrů, skoro vše po schodech a na výstup se vydává v noci, aby člověk byl na vrcholu do rozbřesku.

Více informací o této destinaci


Anuradhapura

 

Vzdálenost od letiště: 175km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 5 hodin

Starobylé královské město Anuradhapura je vzdálené 205 kilometrů od hlavního města Colomba a jeho historie sahá až do 4 st. před naším letopočtem. Jedná se o jedno z nejdéle a nepřetržitě obývaných měst na světě. Anuradhapura bylo první hlavní město Srí Lanky.

Více informací o této destinaci


Dambulla

 

Vzdálenost od letiště: 145km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 4 hodiny

Královský skalní chrám Dambulla (Royal Rock Temple) je typickou srílanskou památkou. Nachází se napůl cesty mezi Kandy a Anuradhapurou v jížní části města Dambulla, výstup začíná na prudkém, skalnatém svahu. Výstup stojí za to, je odtud krásný výhled až na 20 kilometrů vzdálenou skálu Sigiriya.

Více informací o této destinaci


Ella

 

Vzdálenost od letiště: 220km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 7 hodiny

V jihovýchodní části provincie Uva se nachází malebné městečko Ella, které nabízí nejkrásnější výhledy na Srí Lance. Příjemné mírné klima a zelené vysoké kopce dělají z tohoto místa ideální výchozí bod pro pěší túry.

Více informací o této destinaci


Galle

 

Vzdálenost od letiště: 155km
Čas potřebný na cestu automobilem: 2,5 až 3 hodiny

 

Holandská pevnost ve městě Galle nabízí krásnou a starou atmosféru. Nachází se zde spousty původních budov. Tato pevnost se nachází přibližně 10 kilometrů od Unawatuny a 25 kilometrů od Hikkaduwy.

Více informací o této destinaci


Kandy

 

Vzdálenost od letiště: 105km
Čas potřebný na cestu automobilem: 3,5 hodiny

 

Kandy je druhé největší město na Srí Lance a konají se zde nejbarevnější slavnosti v zemi Esala Perahera.  Největší nejen turistickou atrakcí je zde Chrám Buddhova zubu nacházející se severně od jezera. Chrám patří mezi nejdůležitější svatostánky na Srí Lance a nachází se v něm Buddhův zub.

Více informací o této destinaci


Mihintale

 

Vzdálenost od letiště: 185km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 5 hodin

 

Poutní hora Mihintale leží přibližně 12 kilometrů východně od starobylého královského města Anuradhapura. Právě na tomto místě se setkal mnich roku 247 př.n.l Mahinda a král Devanampiyatissa a buddhismus se odsud začal šířit.

Více informací o této destinaci

 

 


Nuwara Eliya

 

Vzdálenost od letiště: 160km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 5 hodin

 

Koloniální město Nuwara Eliya je nejvýše položené město na Srí Lance. Toto město  leží v dolině obklopené zelenými stráněmi v nitru jížní hornatiny přímo pod nejvyšší horou Srí Lanky , Pidurutalagaly (2555 m n.m.)

Více informací o této destinaci


Polonnaruwa

 

Vzdálenost od letiště: 200km
Čas potřebný na cestu automobilem: 5 hodin

 

Město Polonnaruwa leží v severovýchodní provincii Srí Lanky a jedná se o královské starobylé město. Polonnaruwa byla sídelním městem králů a prosperujícím obchodním a náboženským centrem, které bylo v 11. století hlavním městem Srí Lanky.

Více informací o této destinaci

 


Sigiriya

 

Vzdálenost od letiště: 150km
Čas potřebný na cestu automobilem: 4 hodiny

 

Sigiriya v překladu znamenající Lví skála byla v roce 1982 vyhlášena za památku světového dědictví a dnes je největší atrakcí na celé Srí Lance. Sigiriya se tyčí do výše 200 metrů  a je z ní krásný výhled do okolní rovinaté krajiny.

Více informací o této destinaci