Příroda na Srí Lance

Čajové plantáže

Vzdálenost od letiště: 110km
Čas potřebný na cestu automobilem: 3 hodiny

Kdo nenavštívil čajové plantáže, tak jako by na Srí Lance ani nebyl. Čajové plantáže se tu objevili poprvé v roce 1867. Míst kde si můžete čajové plantáže na Srí Lance prohlédnout je spousta a to hlavně v oblastech Galle, Ratnapura, Kandy, Nuwara Eliya a Ella.

Více informací o čajových plantážích na Srí Lance


Hortonovy pláně

Vzdálenost od letiště: 180km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 6 hodin

Náhorní plošina Hortonovy Pláně (Hortons Plains) leží přibližně 30 kilometrů od města Nuwara Eliya. Nachází se v nadmořské výšce přiblžně 2500 metrů nad mořem. Okruh v tomto národním parku měří přibližně 9 kilometrů a dojdete až k vyhlídce Konec Světa (Ends World).

Více informací o Hortonových pláních


Knuckles

Vzdálenost od letiště: 150km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 5 hodin

Horský masiv Knuckles Mountain Range jak je celý jeho název se rozkládá přibližně na 155km², nachází se 35 kilometrů severovýchodně od města Kandy a doporučujeme do pohoří vyrážet právě z tohoto města. Na výlet do tohoto pohoří si vyhraďte celý den a budete potřebovat průvodce.

Více informací o pohoří Knuckles


Minneriya


Vzdálenost od letiště:
 160km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 4 a půl hodiny

Národní Park Mineriya se nachází kousek od starobylého královského města Polonnaruwa. Hlavní sezona je v tomto parku od června do září kdy je ideální čas na pozorování slonů, kteří se chodí napít do nádrže Minneriya. V národním parku se jezdí v pronajatém jeepu s řidičem.

Více informací o národním parku Minneriya


Peradeniya (botanická zahrada)

Vzdálenost od letiště: 100km
Čas potřebný na cestu automobilem:  3 a půl hodiny

Královská botanická zahrada Peradeniya se nachází na okraji města Kandy. Jedná se o největší botanickou zahradu na Srí Lance a byla založena roku 1371. Naleznete zde přibližně 300 druhů orchideí, obří fíkovník, různé druhy palem a mnohem více.

Více informací o královské botanické zahradě Peradeniya


Pinnawala (sloní sirotčinec)

Vzdálenost od letiště: 70km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 2 a půl hodiny

Cestou z Colomba, nedaleko města Kandy naleznete sloní sirotčinec Pinnawala. Sirotčinec byl založen v roce 1975 starají se zde o Slony Indické, kteří by se o sebe nedokázali posatrat sami. Většina slonů se do sirotčince dostalo ještě jako slůňata a vyrůstají zde po boku vychovatele, zvaného Mahútá.

Více informací o této destinaci


Uda Walawe (Národní Park)

Vzdálenost od letiště: 180km
Čas potřebný na cestu automobilem: přibližně 4 a půl hodiny

Národní park Uda Walawe se nachází v suché části ostrova Srí Lanka, nachází se v něm přes 500 slonů a byl založen 30. července roku 1972. Reservoár, který se v parku nachází neustále vysychá a poté se naplní, tudíž je tato část pokaždé jiná. V národním parku se jezdí v pronajatém jeepu s řidičem.

Více informací o této destinaci


Yala (Národní Park)

Vzdálenost od letiště: 250km
Čas potřebný na cestu automobilem: 6 hodin

Yala Park je nejstarší a nejznámější národní park na Srí Lance, nachází se v jihovýchodní části ostrova Srí Lanka. Při troše štěstí zde můžete potkat levharta cejlonského a samozřejmě slony, krokodýli, vodní buvoly a podobně. V národním parku se jezdí v pronajatém jeepu s řidičem.

Více informací o této destinaci