Ella

Cesta na Malou Adamovu horu je značena již ze samotné Elly. K výchozímu bodu, který se nachází u hotelu Flower Garden se můžete buď nechat dovézt tuk tukem, nebo jít z Elly pěšky. Od hotelu Flower Garden již doporučujeme jít pěšky a kochat se výhledy do čajových plantáží a po okolí. Cesta je mírná a nikterak náročná. Přibližně po 20ti minutách dojdete k občerstvení a stanovišti adrenalinového zážitku Zip LINE. Z tohoto místa se již pak stoupá prudce až na samotný vrchol Malé Adamovy hory, která skýtá krásný výhled do okolí. Ten, kdo nebude chtít až na samotný vrchol, tak si může vychutnat výhled s masáží, které je nabízeno v bodě, kde je občerstvení a prodejna vstupenek na ZIP LINE. Doporučujeme však poslední úsek nevynechat a vychutnat si výhled se vším všudy. Cestou na Malou Adamovu horu potkáte mnoho místních (občas i dětí), kteří prodávají vodu nebo kokosový ořech, který vás pěkně osvěží. Cesta není nijak náročná, ale opět pevná obuv se hodí. Na vrchol doporučujeme brzy ráno, nebo v podvečer. Samozřejmě záleží, jak vám výstup časově vyjde vzhledem k návaznosti na další cestu Srí Lankou.

 

Skála ELLA (Ella ROCK)

Pokud jste fyzicky zdatnější a máte v Elle dostatek času, pak je pro vás výstup na skálu Ella tou pravou volbou. Na cestu si vyčleňte cca. 4 hodiny, cesta je poměrně náročná a velice rozmanitá. První úsek cesty vede po kolejích. Neobávejte se této cesty využít, vlak zde jezdí pomalu a tak jej uslyšíte včas, abyste mohli z kolejí ustoupit, ale samozřejmě buďte obezřetní. Další část cesty je pak již v přírodě. Doporučujeme průvodce, abyste se neztratili, průvodci nejsou drazí a určitě vám budou i příjemnými společníky, kteří vám poví i mnoho zajímavého. Na cestu si vemte zcela jistě pevnou obuv a dostatek tekutin i nějakou tu svačinku.

 

Vodopády Rawana

Až opustíte vesnici Ella a vydáte se směrem na jih přibližně po 6ti kilometrech narazíte na vodopád Rawana. Vodopád leží ihned u silnice a nemusíte tak vážit žádnou další cestu. K vodopádu doporučujeme z Ella tuk tuka, nebo samozřejmě pokud pojedete autem, pak vám řidič u vodopádu zastaví. U vodopádů je vyhlídka, stánky s ovocem nebo např. s vařenou kukuřicí a také se suvenýry. U vyhlídky je zpravidla mnoho opic, tak pozor pokud máte nějakou svačinu. U vodopádu je místo, kde se můžete osvěžit. Větší dobrodruzi se mohou ve vodopádu vykoupat, ale nedoporučuje se to, protože to může být nebezpečné. Kvalita pohledu bude záležet na množství vody, která se bude v danou dobu řítit ze skalního útesu.