Odpověď na: Napsali o NÁS

Úvodní stránka Fóra Napsali o NÁS Odpověď na: Napsali o NÁS

#25634 odpověď

Zorka Lukášová

Dobrý den,
chci se s vámi podělit o své zážitky z cesty po SL, kterou nám z velké části zorganizovali manželé Moserovi. Do loňských Vánoc jsme s manželem „téměř netušili, že nějaká SL existuje“. Jenže pak jsme od svých skvělých dětí dostali pod stromeček letenky právě na tento ostrov.
Když jsem na netu našla stránky Jakuba a Pavly Moserových, moc jsem nevěřila. Přesto jsem napsala email a byla mile překvapena odpovědí. A pak jsem ještě více byla nadšená a vděčná, jak vše skutečně fungovalo. Přesně tak, jak jsme si v emailové komunikaci psali. A když jsem pak v Kolombu na letišti uviděla velkou ceduli se svým jménem, odtušila jsem, že se nám cesta vydaří.
Dlouho jsme s manželem zvažovali, zda si jen nepůjčit auto. Na každé naší dovolené to tak obvykle děláme. Tentokrát ale jsme dali na Jakuba a dobře jsme udělali. Ještě bych měla říct, že manžel je profesionální řidič, jezdí po celé EU. Ale to, co nás čekalo na SL, bylo překvapením pro oba. Nakonec jsme uznali, že to bylo správné rozhodnutí. Doprava, jízda vlevo s volantem na „blbé“ straně, ale hlavně způsob jízdy místních, jsou skutečně jedinečné a pro Evropana nepochopitelné a těžko zvládnutelné.
Řidič Sani je ale fakt jednička. O tom jsme se přesvědčili například v Elle. Když jsme vystoupili z vlaku, čekal nás prudký déšť a jak se ukázalo, silnice po které jsme měli pokračovat, byla zavalena kamením, vodou, blátem, …. Objížďka znamenala cca 100 km navíc. Pršelo, padala tma a na cestě široké pro jedno auto se potkávaly autobusy, nákladní auta, tuk tuky, chodci i zvířata … Řízení bylo fakt náročné a pro řidiče vyčerpávající. Každopádně Sani to zvládl dokonale. Je ale nejen řidič profík, je i skvělý průvodce. Naprosto jsme se na něho mohli spolehnout. A hlavně byl přesný. Když jsme si řekli, že se sejdeme v šest hodin ráno, byl tam přesně. To bylo perfektní. A jen díky němu jsme viděli vše, co jsme si naplánovali. Bez něho bychom minimálně polovinu míst vůbec neviděli.
Pokud jde o ubytování, která nám Jakub zajistil, i ta byla v pořádku. Prostě celá naše dovolená na SL byla perfektní a skvělá, budeme na ni dlouho vzpomínat. Už chápu, když píšete na svých stránkách, že jste se do SL zamilovali. Naprosto tomu rozumím, mám to také tak 😊. Takže věřím, že se nám podaří se na SL ještě vrátit. Přece jen jsme viděli jen malý kousek z tohoto krásného ostrova.
Ještě jednou MOC MOC díky.
Zorka a Jarda Lukášovi