Odpověď na téma: Napsali o NÁS

Úvodní stránka Fóra Napsali o NÁS Napsali o NÁS Odpověď na téma: Napsali o NÁS

#25586
Martina
Host

O službách Jakuba a jeho paní jsme se dozvěděli na internetové diskuzi a využili jejich služeb v říjnu 2017 a na Srí Lanku už bychom nejeli jinak.
Vybrali jsme si s manželem okruh na 9 dní + jsme si nechali doporučit hotel na další dni strávené u Indického oceánu. Vše jsme si začali domlouvat cca 1 měsíc před odletem a přesto všechno klaplo přesně podle plánu a dle dohody. (Jednou jsme si zavolali a zbytek jsme dohodli přes e-mail). Řidič Ravi na nás čekal hned po příletu a odvezl nás do prvního hotelu. Na doporučení jsme se v něm moc nezdržovali a vyrazili na doporučená místa. Celou dobu s námi přes messenger komunikovala paní Pavla, která se starala, jak vše probíhá a jak jsme spokojení.
Doporučené hotely byly všechny super s vysokou úrovní služeb a to i přes mimo sezónu, kde jsme měli častokrát celý hotel sami pro sebe. Všechny hotely se snídaní + jsem v nich často i večeřeli. Hodně se nám do paměti zapsal hotel Athena Lake (po cestě na Lví skálu), zde jsme byli dvě noci a klidně bychom ještě jednu zvládli – krásné místo přímo u jezera plného varaňů a spoustou vodních ptáků, personál nás vzal po dohodě na prohlídku kolem něj, jak jinak než tuk tukem. Pokud chcete zažít servis „old England“, určitě zamiřte sem a dejte si večeři.
Řidič Ravi byl perfektní, komunikovali jsme anglicky bez problémů. Nebyl problém se operativně domluvit na změnách, doporučoval nám restaurace, obchody na nákup suvenýrů, koření, jaký Arak je nejlepší:-), s manželem koupili sarong nezbytný pro vstup do chrámů….., super bylo, že to nebyly žádné pasti na turisty, nakukpovali jsme v místních obchodech za normální ceny. U místních průvodců Ravi hlídal, aby nám neúčtovali s ním nedomluvenou cenu a smlouval za nás. Často nám, za své, koupil u cesty kokos. Nakonec nám doporučil kamaráda, který nás odvezl večer na letišě za poloviční cenu transferu hotelu.
Nákladově to byla paráda, porože jsem ve dvou za 3 týdny dali stejně jako bychom dali za jednoho s cestovkou. Nutno zmínit i výhodu, že neplatíte nic dopředu na žádný účet – polovinu peněz dáváte řidiči na začátku (u nás to bylo druhý den ráno) a zbytek, až vás „vyloží“ ve finální destinaci (v našem případě v hotelu Coral Sands v Hikkaduwa – můžeme opět jenom doporučit)
Pokud se na SríLanku vrátíme, a že to máme v plánu, tak určitě využijeme opět služby Jakuba s Pavlou a, pokud to bude možné, řidiče Raviho. A těm, co o návětěvě této země uvažují, doproučuju neváhat, spojit se s Jakubem a Pavlou, nechat si doporučit okruh a vyrazit.
Moc děkujeme za špica dovolenou a těšíme se na shledanou.
M+R