Odpovědět: Napsali o NÁS

Domů Fóra Napsali o NÁS Odpovědět: Napsali o NÁS

#25540 Odpověď

Martin

Právě jsme se s přítelkyní vrátili ze Srí Lanky, kde jsme využili služeb Pavly z http://www.srilankainfo.cz.
Měli jsme objednaný 5 denní ohruh Srí Lankou s řidičem a ubytováním. Celkově musím Pavlu, která vše organizovala a hlavně pak našeho řidiče Mária pochválit a poděkovat jim za skvělě odvedenou práci. Nebyl jediný moment, kdy bych litoval, že jsme jejich služeb využili.
Jeli jsme více méně dle nabízeného okruhu 5 denního zájezdu a po cestě jsme drobně upravovali, např. stavěli na místech, která nám přišla zajímavá nebo je řidič doporučil, ale poslední slovo bylo vždy na nás, takže vše fungovalo skvěle. S Máriem jsme mluvili anglicky a využití místního řidiče je výhodu zejm. v tomto:
– doprava na Srí Lance je náročná, jezdí se divoce a např. s Thajskem bych to nesrovnával, protože každé má svá specifika, takže když jsem v Thajsku úplně v pohodě jezdil na skútru, tady bych to nedoporučoval, protože tempo je jiné a podle mě i o dost nebezpečnější
– 100km se autem jede přibližne 2 hodiny, takže i když se vše zdá blízko, je vyčerpávajícíc absolvovat např. výstup na horu, kam se musíte dopravit, vylézt, slézt a opět sednout za volant a pokračovat….to je začátek konce a bez řidiče si to opravdu neužijete
– řidič dělal věci jednoduššími a několikrát i levnějšími, případně rychlejšími. Příklad: setkali jsme se s tím, že na jednom místě anans stojí 300 LKR, když jsem ho koupil já a na místě o kus dál 80 LKR, když ho kupoval náš řidič…pročpak asi 😉 Nebo sehnat sedadlo ve vlaku, který jede přes čajové plantáže bez místního člověka podle mě vůbec nejde, protože tím chce jet každý a je tam fakt mela, to mi věřte a to jsme zvyklí v ČR jezdit dopravními prostředky ve špičce, kde je získání místa k sezení sportem, nikoliv nutností.

Na Srí Lance jsme ještě potom na vlastní pěst strávili další dvě noci, kdy jsem si hotel vybíral sám podle recenzí a upřímně, ani jeden z nich nebyl tak dobrý jako hotely, které byly v rámci okruhu v ceně. Takže jestli budete uvažovat, zda využít jen průvodce nebo průvodce + ubytko, tak subjektivně doporučuji komplet, je to určitá záruka kvality a máte to bez starostí.

Celkově bylo všechno skvělé, moc jsme si to užili a rád bych ještě touto cestou poděkoval Pavle za organizaci a hlavně našemu řidiči Máriovi za to, jak se nám věnoval, oba byli skvělí.

Martin a Radka